سازمان هواشناسی هشدار داد

وقوع رگبار و رعد و برق در ۲۵ استان

وقوع رگبار و رعد و برق در ۲۵ استان

حیوان خانگی بگیر: سازمان هواششناسی نسبت به وقوع رگبار و رعد و برق، وزش باد شدید موقت، خیزش گرد و خاک و احتمال بارش تگرگ در 25 استان هشدار داد و به کوهنوردان سفارش کرد تا هنگام صعود به ارتفاعات احتیاط کنند.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد رنگ آورده است: وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت، خیزش گرد و خاک و احتمال بارش تگرگ امروز (۶ اردیبهشت ماه) برای استان های آذربایجان غربی، نیمه شرقی قم، همدان، قزوین، البرز، تهران، مرکزی ارتفاعات سمنان، شمال لرستان، نیمه شمالی فارس، یزد، اصفهان، کرمان، خراسان جنوبی، چهارمحال و بختیاری، شرق و جنوب سیستان و بلوچستان و سه شنبه (۷ اردیبهشت ماه) برای استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، زنجان، قزوین، البرز، تهران، نیمه شمالی سمنان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، قم، شمال ایلام، اصفهان، یزد، شمال فارس، کرمان، خراسان جنوبی، شرق سیستان و بلوچستان و خراسان شمالی پیش بینی می شود.

این شرایط جوی چهارشنبه (۸ اردیبهشت ماه) در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان، کرمانشاه، همدان، مرکزی، قم، ایلام، لرستان، اصفهان، یزد، شمال و شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، نیمه شمالی فارس، کرمان، شرق سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی رخ خواهد داد.

از اثرات حاکمیت این شرایط جوی به احتمال جاری شدن روان آب موقت و محلی در مسیل ها، صاعقه و برق گرفتگی و احتمال شکستن درختان فرسوده می توان اشاره نمود بدین سبب سازمان هواشناسی نسبت به احتیاط در تردد و اسکان در کنار رودخانه ها و مسیل ها، احتیاط در کارهای کوهنوردی و چرای دام ها در مراتع مرتفع و مسیل ها خصوصاً در ساعات بعدازظهر و اوایل شب و تحکیم سازه های موقت سفارش می کند.

به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا هشدار زرد رنگ به مفهوم این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکنست در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را بوجود آورد. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرف دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.
منبع:

1400/02/07
11:01:00
5.0 / 5
371
تگهای خبر: آب , بارش , سفر , گرد و خاك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است