طی یك هفته اخیر؛

۳۵ هزار و ۲۰۰ بیمار مبتلا به كرونا توسط اورژانس جابجا شد

۳۵ هزار و ۲۰۰ بیمار مبتلا به كرونا توسط اورژانس جابجا شد

به گزارش حیوان خانگی بگیر رئیس سازمان اورژانس کشور اظهار داشت: طی یک هفته اخیر 35 هزار و 200 بیمار مبتلا به کرونا توسط اورژانس کشور جابجا شده است.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر، پیرحسین کولیوند در آئین بهره برداری از پروژه های اورژانس استان اصفهان که بصورت وبیناری انجام شد ضمن قدردانی از حمایت های وزیر بهداشت از سازمان اورژانس گفت: نقشه راه حوزه سلامت در حوادث در کشور تدوین شده است و در هشت موضوع شاخص سناریو تعریف شده است.
وی با اعلان اینکه برای حوادث طبیعی پیش بینی هایی انجام شده است، گفت: برای این امر مجوز توسعه مراکز و تجهیزات را دریافت کرده ایم که رضایتمندی مردم را به دنبال داشته است.
رئیس سازمان اورژانس کشور با اعلان اینکه خدمات اورژانس در همه نقاط کشور از کوهستان ها گرفته تا پهنای دریاها انجام می شود، اظهار داشت: در دریاها رشد سکته های مغزی و قلبی را داشتیم و بدین جهت توسعه خدمات تخصصی در این بخش را در دستور کار قرار دادیم تا شاهد کاهش مرگ و میر ناشی از این حوادث باشیم.
کاهش زمان ارائه خدمات به بیماران قلبی
وی اظهار داشت: کاهش زمان رساندن بیماران دارای حمله قلبی را در کشور در دستور کار قرار دادیم و این امر در دورترین نقاط به کمتر از ۹۰ دقیقه رسیده است.
کولیوند با اعلان اینکه هم اکنون ۴۸ فروند هلی کوپتر در اختیار اورژانس هوایی کشور است، افزود: دو فروند دیگر امسال به این مجموعه اضافه خواهد شد ضمن اینکه باید توجه داشت ۶۵ درصد از بیمارانی که توسط اورژانس هوایی جابجا شده اند بصورت مستقیم وارد اتاق عمل شده اند و این امر در کاهش مرگ و میرها تأثیر به سزایی دارد.
وی با اعلان اینکه ارتقای مهارت های علمی و عملی کارکنان اورژانس انجام شده است، افزود: شرایط استخدام هشت هزار و ۲۰۰ نفر در کشور برقرار شد و کارهای این نهاد به سمت تخصصی بودن حرکت کرده است.
رئیس سازمان اورژانس کشور با اعلان اینکه روند ارائه خدمات اورژانس باتوجه به نقشه راهی که حاصل نظر سنجی از شهروندان است، تدوین می شود، اضافه کرد: با این امر در کنار ارزیابی روند ارائه خدمات نیازها را احصا و در امتداد رفع آن اقدام می نماییم.
ورود ۲۰ دستگاه اتوبوس آمبولانس به کشور
وی با اعلان اینکه ورود ۲۰ دستگاه اتوبوس آمبولانس در دستور کار است، افزود: بازسازی خودرو های فرسوده نیز در دستور کار است و برای این امر قراردادی را منعقد کرده ایم.
کولیوند با اعلان اینکه در نظر داریم دانشگاهی ویژه کارکنان اورژانس مانند دانشگاه پلیس داشته باشیم، افزود: برای این امر برای ۱۹ گروه هدف برنامه ریزی داشته ایم که به زودی رونمایی خواهد شد.
وی با اعلان اینکه تیم های عملیات ویژه اورژانس در زمینه بیماری کرونا آموزش دیده اند، افزود: خدمات شبانه روزی را این افراد در کل کشور ارایه داده اند و تا حالا هیچ بیمار مبتلا به کرونا در کشور دیر به بیمارستان نرسیده است.
رئیس سازمان اورژانس کشور با اعلان اینکه طی یک هفته اخیر ۷۰ هزار تماس تلفنی درباب کووید ۱۹ به اورژانس کشور شده است، اضافه کرد: از این تعداد ۳۵ هزار و ۲۰۰ بیمار مبتلا به کرونا توسط اورژانس جابجا شده است که ۱۳ درصد آنها بصورت سرپایی درمان و مابقی بستری شده اند.
تأمین ۱۴۰ هزار تخت بیمارستانی برای مراکز مراقبت سلامت
وی با اعلان اینکه در قالب طرح شهید سلیمانی ۱۴۰ هزار تخت بیمارستانی برای مراکز مراقبت سلامت تهیه شده است، اظهار داشت: این تخت ها برای کسانی که امکان نگهداری بیمار در خانه را ندارند نیز مورد استفاده قرار می گیرد.
کولیوند با اشاره به آموزش هفت هزار و ۱۶۳ نفر را برای مراقبت ویژه از بیماران آموزش دادیم، اظهار داشت: همین طور از ظرفیت حداکثری نیروهای اورژانس بصورت ۲۴ ساعت شیفت ۱۲ ساعت استراحت استفاده کردیم.
وی اظهار داشت: مرخصی نیروهای اورژانس لغو شده است.
رئیس سازمان اورژانس با اشاره به راه اندازی اورژانس ریلی در کشور اظهار داشت: این اورژانس با بهره گیری از ظرفیت همه متخصصان در حال ارائه خدمات به مردم ایران است.
وی در ادامه با اعلان اینکه در طرح سلامت نوروزی سه هزار پایگاه سیار اورژانس در کشور اضافه شده است، اشاره کرد: هر چند ارائه خدمات به سرعت انجام می شد اما تصادفات به شدت افزایش داشت و ۶۵ درصد از تصادفات جرحی بود.


منبع:

1400/02/08
11:43:40
5.0 / 5
384
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیماری , حمایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است