تدوین تاریخ شفاهی مدیریت مناطق بیابانی كشور

تدوین تاریخ شفاهی مدیریت مناطق بیابانی كشور

حیوان خانگی بگیر: تاریخ شفاهی مدیریت مناطق بیابانی کشور برای اولین بار برمبنای گفت و گو با پژوهشگران، صاحبنظران، پیشکسوتان و مدیران و افراد شاخص سالهای قبل و حال حاضر حوزه مدیریت مناطق بیابانی در استانها و ستاد سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور در حال انجام می باشد.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا با ۲۵ نفر از صاحبنظران که بیش از نیم قرن در حوزه تحقیق، سیاستگذاری، برنامه ریزی و اجرای پروژه های مقابله با بیابان زایی فعالیت نموده اند در قالب پژوهش تاریخ شفاهی مصاحبه و گفت و گو انجام می شود.

وحید جعفریان - مدیرکل دفتر امور بیابان سازمان جنگلها - در توضیح بیشتر این پروژه اظهار داشت: در طول بیش از نیم قرن کارهای بیابان زدایی که در سخت ترین شرایط کاری و با دشواری و چالش های فراوان صورت گرفته است کمتر می توان رد پایی از تجارب و درس آموخته های مکتوب فعالان این بخش به ویژه کسانی که در عرصه های کاری حضور داشته و با ایده ها و ابتکارات خود موجبات احیای عرصه های بیابانی و حفظ روستاها و شهرها و مناطق زیستی این عرصه ها را فراهم نموده اند، به دست آورد.

مدیرکل دفتر امور بیابان سازمان جنگلها اضافه کرد: دانش علمی و تجربی این افراد به منزله گنجینه باارزشی است که می تواند بر غنای کاری در مدیریت مناطق بیابانی کشور بیفزاید و به کارهای گسترده مقابله با بیابان زایی هویت و اعتبار ببخشد.

جعفریان تصریح کرد: استفاده از دانش و تجربیات گذشتگان مسیر پیش رو را هموار و روشنتر ساخته است و از تکرار خطاها و آزمودن آزموده ها کاهش می دهد. اندوخته های گذشتگان به همکاران جوان فعال در این بخش ها انگیزه می دهد و محملی برای تکریم و قدردانی از زحمات کسانی است که در این راه تلاش نموده اند.

مدیرکل دفتر امور بیابان سازمان جنگلها همین طور اشاره کرد: با تمهیداتی که اندیشیده شده پیش بینی می شود تا روز جهانی مقابله با بیابان زایی سال جاری در ۲۷ خرداد ماه کار میدانی تدوین دانش شفاهی مدیریت مناطق بیابانی کشور به اتمام برسد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگلها، تدوین پروژه تاریخ شفاهی مدیریت مناطق بیابانی کشور کاری مشترک از طرف دفتر امور بیابان و دفتر روابط عمومی و امور بین الملل سازمان جنگل هاست.

منبع:

1400/02/11
16:00:14
5.0 / 5
425
تگهای خبر: آب , جنگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است