مرگ گورخر آفریقایی در باغ وحش صفادشت

مرگ گورخر آفریقایی در باغ وحش صفادشت

حیوان خانگی بگیر: رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران از مرگ گورخر نر آفریقایی باغ وحش صفادشت که حدود یک هفته پیش به ایران منتقل شده بود آگاهی داد.محمد کرمی در گفت و گو با ایسنا، ضمن تایید خبر مرگ گورخر نر آفریقایی باغ وحش صفادشت اظهار داشت: هفته گذشته سه راس گورخر آفریقایی شامل دو ماده و یک نر از کشور هلند به ایران منتقل و بعد از چند روز نگهداری در گمرک، روز گذشته (۱۲ اردیبهشت ماه) به مرکز نگهداری حیات وحش صفادشت در استان تهران منتقل شدند و گورخر نر امروز (۱۳ اردیبهشت) تلف شد.

وی افزود: این سه راس گورخر آفریقایی تنها یک روز است که وارد مرکز نگهداری حیات وحش صفادشت شده اند و سازمان دام پزشکی در حال بررسی علت تلف شدن گورخر نر این مجموعه است.

رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران اظهار داشت: سه راس گورخر آفریقایی که از کشور هلند به ایران منتقل شدند از مسیر بلغارستان- ترکیه به ایران منتقل شده و دارای دو مجوز سازمان حفاظت محیط زیست و دام پزشکی کشور بوده اند.

وی با اعلان اینکه علت نگهداری چند روزه این سه راس گورخر آفریقایی در گمرک معین نمی باشد، اظهار نمود: حیوانات زنده باید سریعا به مرکز نگهداری حیات وحش یا باغ وحش مقصد منتقل شوند تا تیمار و قرنطینه و تحت نظارت دام پزشک قرار گیرند.

رییس اداره نظارت بر امور حیات وحش استان تهران با اشاره به اینکه سازمان دام پزشکی کشور مبدا و مقصد سلامت گونه های حیات وحش را قبل از انتقال بررسی و تایید می کنند، اظهار داشت: بدین جهت احتمال اینکه گورخر نر قبل از انتقال بیمار یا دارای مشکلات دیگری بوده، وجود ندارد اما باتوجه به نگهداری این سه راس گورخر آفریقایی در محفظه ای در گمرک، احتمال می رود که این مساله نقشی در تلف شدن گورخر نر آفریقایی داشته باشد.

کرمی در آخر درباره وضعیت دو گورخر ماده باغ وحش صفادشت، اظهار داشت: با توجه به این که این سه راس گورخر آفریقایی روز گذشته به این مرکز منتقل شده اند هنوز بازدیدی از آنها صورت نگرفته اما نگهداری چند روزه آنها در گمرک ممکنست مشکلاتی را برای آنها به وجود آورده باشد.

منبع:

1400/02/14
15:47:51
5.0 / 5
551
تگهای خبر: باغ , پزشك , حفاظ , حیوانات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است