بعد از ۴۰ سال برداشت عنوان شد

پیشنهاد تشكیل گروه حفاظت از كوه بی بی شهربانو

پیشنهاد تشكیل گروه حفاظت از كوه بی بی شهربانو

به گزارش حیوان خانگی بگیر بعد از اعتراض های گسترده به فعالیت معادن و برداشت خاک از کوه بی بی شهربانو در شهرستان ری، رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ری، پیشنهاد تشکیل یک گروه برای حفاظت از این کوه را داده است.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، پیشینه فعالیت کارخانه سیمان و معادن در عرصه کوه «بی بی شهربانو» به بیشتر از ۴۰ سال می رسد که مهم ترین عامل تخریب آن است. در سالهای اخیر، تخلیه نخاله های ساختمانی و شهری به مجموعه معضلات این کوه اضافه شده است. حالا بعد از اخطارها و اعتراض های گسترده به این وضعیت، نوروز تقی پور برای تصمیم گیری در مورد نحوه حفاظت از کوه بی بی شهربانو، تشکیل کارگروهی متشکل از فرماندار، شهردار منطقه ۲۰، اداره صمت، نماینده شورای شهر تهران، محیط زیست، استادان دانشگاه و سمن ها را پیشنهاد داده است.
او افزود: به علت قرار داشتن آثار تاریخی و ثبت ملی مهم نظیر استودان، برج نقاره خانه، مقبره بی بی شهربانو و گنبد اینانج، صیانت از کوه بی بی شهربانو دارای اهمیت فراوان است و تصمیم گیری در مورد نحوه حفاظت از این کوه نیازمند یک همکاری و همدلی بین تمام نهادهای اجرایی در شهرستان است.
رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ری این پیشنهاد را هم بیان کرد که با تعریف یک مسیر گردشگری، کوه بی بی شهربانو به بام ری تهران تبدیل گردد.
منبع:

1400/02/20
23:35:52
5.0 / 5
469
تگهای خبر: حفاظ , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است