هشدار هواشناسی نسبت به تشدید بارش در 8 استان

هشدار هواشناسی نسبت به تشدید بارش در 8 استان

حیوان خانگی بگیر: سازمان هواشناسی نسبت به تشدید بارش در 8 استان و امتناع از کوهنوردی سفارش کرد.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا سازمان هواشناسی با صدور هشدار نارنجی رنگ با اشاره به تشدید فعالیت سامانه بارشی آورده است: وقوع رگبارباران و رعد و برق و وزش باد شدید موقت، خیزش گرد و خاک و احتمال بارش تگرگ امروز(۲۰ اردیبهشت ماه) برای شمال شرق تهران و شمال غرب سمنان، فردا (۲۱ اردیبهشت ماه) برای استان های تهران، البرز، قزوین و شمال مرکزی، چهارشنبه(۲۲ اردیبهشت ماه) برای شمال اصفهان، قزوین و شمال مرکزی و پنج شنبه (۲۳ اریبهشت ماه) برای شمال اصفهان، قم و مرکزی و جمعه (۲۴ اردیبهشت ماه) برای غرب اصفهان پیش بینی می شود.

در این شرایط جوی احتمال بالا آمدن ناگهانی سطح آب رودخانه ها، جاری شدن روان آب موقت در مسیل ها، آبگرفتگی معابر، صاعقه و برق گرفتگی، در مناطق مستعد، شکستن درختان و احتمال لطمه به سازه های سست وجود دارد بدین سبب سازمان هواشناسی نسبت به خودداری از تردد و توقف در کنار رودخانه ها و مسیل ها، امتناع از کوهنوردی و عدم چرای دام در ارتفاعات و حاشیه رودخانه ها و مسیل ها خصوصاً در ساعات بعدازظهر و شب، تحکیم سازه های موقت و سست و عدم عبور از جاده های آب گرفته سفارش می کند.

ساازمان هواشناسی با صدور هشدار زردرنگ آورده است: وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت، خیزش گرد و خاک و احتمال بارش تگرگ خصوصاً در ساعات بعدازظهر و اوایل شب امروز (۲۰ اردیبهشت ماه) در استان های گیلان، مازندران، اردبیل، زنجان، قم، همدان، مرکزی، اصفهان، نیمه شمالی فارس، یزد، کرمان، سیستان و بلوچستان و شمال خراسان رضوی و سه شنبه (۲۱ اردیبهشت ماه) در مازندران، گیلان، زنجان، قم، همدان، مرکزی، اصفهان، شمال فارس، یزد و کرمان دور از انتظار نیست.

این شرایط جوی چهارشنبه (۲۲ اردیبهشت ماه) برای استان های تهران، قم، زنجان، همدان، مرکزی اصفهان، یزد، کرمان، شمال فارس، سمنان، البرز، ارتفاعات در استانهای مازندران و شرق گیلان، پنج شنبه (۲۳ اردیبهشت ماه) برای استان های زنجان، تهران، قزوین، البرز، اصفهان، نیمه غربی یزد و سمنان و جمعه (۲۴ اردیبهشت ماه) برای استان های تهران، البرز، قم، مرکزی، قزوین، اصفهان، نیمه غربی یزد، شمال فارس و کرمان پیش بینی می شود.

از مخاطرات حاکمیت این شرایط جوی می توان به احتمال جاری شدن روان آب موقت در مسیل ها، صاعقه و برق گرفتگی در مناطق مرتفع و مستعد، احتمال شکستن درختان فرسوده وآسیب به سازه های موقت اشاره نمود بدین سبب نسبت به احتیاط در تردد و توقف در کنار رودخانه ها و مسیل ها، احتیاط در کوهنوردی و چرای دام در مناطق مرتفع و حاشیه رودخانه ها و مسیل ها خصوصاً در ساعات پس از ظهر و شب و تحکیم سازه های موقتی سفارش می شود.

به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا هشدار زرد رنگ به مفهوم این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکنست در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را بوجود آورد. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از طرف دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند. در هشدار نارنجی رنگ سازمان هواشناسی پیش بینی می شود که پدیده ای جوی اثرات منفی به همراه داشته باشد و خسارت های احتمالی را سبب شود. هشدار نارنجی برای آماده باش دستگاه های مسئول برای مقابله با یک پدیده خسارت زا صادر می شود.

منبع:

1400/02/22
12:40:34
5.0 / 5
436
تگهای خبر: آب , بارش , دستگاه , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است