استفاده از ظرفیت ارتش برای امداد و نجات حیات وحش

استفاده از ظرفیت ارتش برای امداد و نجات حیات وحش

به گزارش حیوان خانگی بگیر مدیر کل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست با تکیه بر استفاده از ظرفیت و توانمندی ارتش برای امداد و نجات حیات وحش اظهار داشت: گونه های جانوری حیات وحش همواره در معرض خطرات مختلف همچون حوادث جاده ای، تله گذاری، بیماری ها و صدمه های ناشی از فعالیتهای توسعه ای هستند.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا شهاب الدین منتظمی در دیدار با فرمانده پادگان قوچک ارتش جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: مبحث ساماندهی امداد و نجات حیات وحش بعنوان یکی از برنامه های مهم سازمان در دستورکار دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش طی سال قبل بوده است.

وی خاطرنشان کرد: در جهت همکاری و تفاهم متقابل با حوزه تخصصی دامپزشکی ارتش جمهوری اسلامی ایران امیدواریم که بتوانیم از ظرفیت های این مرکز برای امداد و نجات حیات وحش صدمه دیده استفاده نماییم.

مدیرکل دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان در ادامه اظهارکرد: یکی از اهداف مهم این نشست، جلب مشارکت توانمندی این بخش تخصصی نظامی در کنار بخش دولتی متولی در امر حفاظت از حیات وحش است تا از تمامی ظرفیت ها در زمینه امدادگری و حفاظت از حیات وحش استفاده گردد.

در ادامه این نشست سرهنگ هادی فتحی - فرمانده پادگان قوچک ارتش - اظهار داشت: ظرفیت و توانمندی های این مجموعه برای کمک در حفاظت از زیستگاه مسبوق به سابقه است و در آتشسوزی منطقه حفاظت شده خاییز در استان کهگیلویه و بویراحمد اقدامات مثبتی برای کمک به گونه های گرفتار در آتش و یا صدمه دیده صورت گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست، در جهت اجرایی شدن این تصمیمات مقرر شد نشست های کارشناسی در این حوزه برگزار گردد.

منبع:

1400/02/27
18:37:04
5.0 / 5
488
تگهای خبر: بیماری , پزشك , حفاظ , دامپزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است