رئیس سازمان جنگلها خواهان برخورد قاطع با آتش افروزان در جنگلها و مراتع شد

رئیس سازمان جنگلها خواهان برخورد قاطع با آتش افروزان در جنگلها و مراتع شد

رئیس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور در نامه ای به معاون دادستانی کل کشور در حقوق عامه خواهان برخورد قاطع با متخلفان و عوامل ایجاد آتش در جنگلها و مراتع شد.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا مسعود منصور در نامه به معاون دادستانی کل کشور در حقوق عامه با بیان اهمیت و جایگاه جنگلها و مراتع کشور، یکی از عوامل موثر در تخریب عرصه های ملی را ایجاد حریق در مناطق جنگلی و مرتعی با رفتارهای مداخله جویانه انسانی برشمرد که توسط بعضی افراد عمدا و یا سهوا به وقوع می پیوندد.

وی اضافه کرد: بررسی های صورت گرفته در سالهای اخیر نشانگر این مطلب است که حدود ۹۵ درصد از آتشسوزی ها در جنگلها و مراتع توسط عوامل انسانی به صورت عمدی و یا بر اثر بی مبالاتی اتفاق می افتد و در این رابطه سال قبل ده ها نفر در جریان بررسی های به عمل آمده شناسایی، دستگیر و تحویل مقامات قضایی شده اند.

رییس سازمان جنگلها افزود: متاسفانه مجازات های مقرر فاقد اثر بازدارندگی شده است. ادامه این روند می تواند آثار زیانباری را برای این منابع خدادادی به همراه داشته باشد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی سازمان جنگلها، منصور در انتها ضمن اشاره به این که خشکسالی و گرمای زودرس امسال احتمال وقوع حریق و آتشسوزی های عمدی و سهوی در جنگلها و مراتع کشور را افزایش خواهد داد از دادستان های سراسر کشور خواست به منظور جلوگیری از وقوع جرم و ایجاد عامل بازدارندگی در برخورد قاطع با مجرمان، اهتمام لازم را به کار بگیرند و با ادارات منابع طبیعی همکاری کنند.

منبع:

1400/02/30
22:34:00
5.0 / 5
380
تگهای خبر: آب , جنگل , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است