امضای تفاهمنامه راه اندازی 3 هزار واحد مسكونی برای كادر درمان

امضای تفاهمنامه راه اندازی 3 هزار واحد مسكونی برای كادر درمان

مدیرعامل بانک تخصصی بخش مسکن و رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تفاهمنامه راه اندازی ۳ هزار واحد مسکونی برای کادر درمان امضا کردند.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از بانک عامل بخش مسکن تفاهمنامه همکاری این بانک و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با حضور محمود شایان و علیرضا زالی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به منظور تأمین تسهیلات ساخت ۳ هزار واحد مسکونی ویژه دانشگاهیان و کارکنان این دانشگاه در محل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تهران به امضا رسید.
محمود شایان در آئین امضای این تفاهمنامه اظهار داشت: انتظار همکاری همه دستگاه ها با کارکنان، کادر درمان و همکاران وزارت بهداشت و درمان در سطوح مختلف که حدود ۱۵ ماه در خط مقدم مقابله با این ویروس قرار دارند، به حق و به جا است. ما در بانک مذکور هم وظیفه قانونی و هم وظیفه اجتماعی خود می دانیم، در این شرایط سختی که کادر درمان و کارکنان دانشگاه های علوم پزشکی با این ویروس منحوس کرونا دست و پنجه نرم می کنند و از جان خود بعنوان با ارزش ترین سرمایه هر انسان می گذرند، در کنار آنها باشیم.
وی با اشاره به اینکه همکاری بانک برای تأمین مالی ساخت مسکن برای کارکنان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی یک قدم کوچک در مقابل این همه از خودگذشتگی مدافعان سلامت است، تصریح کرد: یکی از دغدغه های کارکنان هر سازمان که بخش عمده ای از هزینه را در سبد خانوار دارد، مسکن می باشد.
مدیرعامل بانک تخصص بخش مسکن اظهار داشت: اگر ما بتوانیم مشکل مسکن کارکنان یک سازمان را برطرف نماییم عملاً توانستیم به درآمدزایی خانوار کمک نماییم چون که اگر سبد هزینه کاهش پیدا کند، سبد درآمد خانوار افزوده می شود.
شایان اضافه کرد: بانک با عنایت به وظیفه تخصصی خود در حوزه مسکن و همینطور تکلیف و مسئولیت اجتماعی، بر خود واجب دانست تا سهمی از بابت تشکر و قدردانی داشته باشد.
وی افزود: در چارچوب این تفاهمنامه تسهیلات ساخت ۳ هزار واحد مسکونی برای کارکنان دانشگاه تا سقف ۳۰۰ میلیون تومان برای هر واحد از سوی بانک تأمین می شود، اما فارغ از این تفاهمنامه، دانشگاه علوم پزشکی می تواند از تسهیلات ۴۵۰ میلیون تومانی ساخت مشروط به استفاده از تکنولوژی های جدید در فرآیند ساخت بهره مند شود.
مدیرعامل این بانک ضمن اشاره به دستورالعمل اخیر بانک برای افزایش سقف تسهیلات ساخت مسکن به روش تکنولوژی های جدید با هدف صرفه جویی در انرژی اظهار داشت: بر طبق این دستورالعمل انبوه سازانی که از تکنولوژی های جدید ساخت استفاده کنند می توانند تا سقف ۴۵۰ میلیون تومان برای هر واحد تسهیلات دریافت نمایند در حالیکه تسهیلات ساخت برای واحدهای مسکونی عادی ۲۰۰ میلیون تومان است. به عبارتی بانک در شرایط تنگنای مالی سقف تسهیلات ساخت به روش تکنولوژی های جدید را بیشتر از ۱۰۰ درصد افزایش داده است.
شایان اظهار داشت: این قول را به شما می دهیم اگر دانشگاه علوم پزشکی برای ساخت مسکن از پیمانکارانی استفاده نماید که از تکنولوژی های جدید در فرآیند ساخت بهره ببرند، علاوه بر تسهیلات ۳۰۰ میلیون تومانی تفاهمنامه، می توانند از مابه التفاوت تا سقف تسهیلات ۴۵۰ میلیون تومان برای هر واحد هم استفاده کنند.
مدیرعامل بانک اظهار داشت: هدف ما این است که در چارچوب شهرک سازی با رایزنی با وزارت راه و شهرسازی همکاری لازم را با دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی داشته باشیم.
در این جلسه علیرضا زالی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ضمن اشاره به قدر مطلق بالای خدمات بهداشتی و درمانی عرضه شده توسط این دانشگاه بخصوص در دوران شیوع ویروس کرونا، اظهار نمود: خوشبختانه خیلی از دستگاههای مختلف کشور با نگاهی مبتنی بر مسئولیت اجتماعی، در تلاش اند سهمی در جبران زحمات کادر بهداشت و درمان داشته باشند و ما روزهای سخت کرونایی شاهد فزونی یافتن سرمایه اجتماعی همکاران بهداشتی و درمانی هستیم.
وی در ادامه همکاری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بانک را فرصت مغتنمی برای رفع بخشی از دغدغه های در ارتباط با مسکن کارکنان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی دانست و اظهار داشت: بانک در حوزه مسکن و فعالیتهای تخصصی سابقه درخشان دارد و داشتن مسکن استاندارد یکی از دل مشغولی های اصلی حوزه شهروندی و از مطالبات اجتماعی است.
زالی با اشاره به اینکه افزایش جمعیت و رشد چشم گیر شهر تهران تأمین مسکن را به چالشی جدی برای شهروندان تبدیل نموده است، اظهار داشت: جمعیت مستأجران شهر تهران در ۱۰ سال گذشته افزایش پیدا کرده است و الان استان های تهران، البرز، قم و کرمانشاه بیشترین جمعیت مستاجرین کشور را دارند.
وی با اشاره به اینکه بیشترین ساکنان خانه های زیر ۷۵ متر، در تهران زندگی می کنند، اظهار داشت: خرید مسکن در تهران با عنایت به سطح درآمدها، تورم و نوسانات اقتصادی کار بسیار پیچیده ای است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به اینکه بانک عامل بخش مسکن مملو از طریق های کارشناسی و ابتکارات در حوزه مسکن می باشد، اضافه کرد: همکاری با این بانک گام بلندی در حوزه تأمین مسکن کارکنان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است.


منبع:

1400/03/03
20:39:35
5.0 / 5
334
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است