وزش باد شدید و گرد و خاك در شرق و جنوب شرق كشور

وزش باد شدید و گرد و خاك در شرق و جنوب شرق كشور

به گزارش حیوان خانگی بگیر مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به وقوع رگبار باران در بعضی نقاط کشور اظهار داشت: طی روز پنجشنبه (6 خرداد) در شرق و جنوب شرق وزش باد شدید و احتمال خیزش گرد و خاک دور از انتظار نیست.صادق ضیائیان در گفت و گو با ایسنا اظهار کرد: امروز (۴ خرداد) در شمال غرب، غرب، مناطقی از جنوب غرب، غرب اصفهان، شمال فارس، ارتفاعات کرمان، دامنه های جنوبی البرز واقع در استان های قزوین، البرز، تهران و در استان های گیلان، مازندران و شرق گلستان رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد شدید خصوصاً طی ساعات بعد ازظهر پیش بینی می شود.

وی با اشاره به این که طی این روز شدت بارش در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان و زنجان خواهد بود و احتمال وقوع تگرگ نیز در این استانها وجود دارد، اظهار داشت: طی فردا (۵ خرداد) به تدریج بارش در شمال غرب و غرب کشور کاهش پیدا می کند و در سواحل دریای خزر، استان های واقع در دامنه های جنوبی البرز، شمال شرق و در استان های همدان، مرکزی، قم، اصفهان، یزد و خراسان جنوبی بارش پراکنده رخ می دهد.

ضیاییان با اعلان اینکه شدت بارش طی فردا (۵ خرداد) در استان مازندران خواهد بود، اظهارکرد: طی این روز کاهش نسبی دما در استان های واقع در نوار شمالی کشور پیش بینی می شود.

به گفته مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی طی روز پنجشنبه (۶ خرداد) در شرق و جنوب شرق وزش باد شدید و احتمال خیزش گرد و خاک پدیده غالب منطقه خواهد بود همین طور در شمال استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل و در ارتفاعات البرز و در شمال شرق رگبار پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد رخ می دهد.

ضیاییان اظهار نمود: طی روزهای جمعه و شنبه (۷ و ۸ خرداد) در نیمه شرقی کشور جوی آرام همراه با افزایش نسبی دما انتظار می رود. طی این روز در شمال استان های آذربایجان شرقی، اردبیل و در ارتفاعات البرز مرکزی نیز طی ساعات بعد ازظهر رگبار پراکنده همراه با رعد و برق و وزش باد دور از انتظار نیست.

وی در ادامه با اشاره به این که طی امروز (۴ خرداد) در جنوب غرب و طی دو روز آینده در بعضی نقاط استان تهران احتمال باد و گرد و خاک وجود دارد، اظهار داشت: دریای خزر نیز از بعد ازظهر امروز تا روز چهارشنبه (۵ خرداد)، شرق دریای عمان تا اختتام هفته و خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان طی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه مواج خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در آخر درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار نمود: آسمان تهران فردا (۵ خرداد) نیمه ابری تا ابری، در بعضی ساعات وزش باد شدید همراه با رگبار و رعد و برق و با حداقل دمای ۲۱ و حداکثر دمای ۲۹ درجه سانتیگراد و طی روز پنجشنبه (۶ خرداد) نیز صاف تا کمی ابری همراه با وزش باد و با حداقل دمای ۱۹ و حداکثر دمای ۳۲ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

منبع:

1400/03/04
22:01:35
5.0 / 5
288
تگهای خبر: آسمان , بارش , گرد و خاك , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است