گرم شدن زمین و افزایش مرگ ومیر

گرم شدن زمین و افزایش مرگ ومیر

به گزارش حیوان خانگی بگیر خراسان رضوی بر مبنای نتایج تحقیقات دانشکده بهداشت و پزشکی گرمسیری لندن (LSHTM)، بیشتر از یک سوم کل مرگ های ناشی از گرما در سالهای ۱۹۹۱ تا ۲۰۱۸ در ارتباط با تغییرات آب وهوایی در رابطه با انسان است و آمریکای مرکزی و جنوبی بیشترین صدمه را دیده اند.


به نقل از ارث، محققان داده های ۷۳۲ منطقه از ۴۳ کشور را بررسی کردند و برای نخستین بار، سهم تغییرات آب وهوایی در رابطه با انسان، در میزان مرگ ومیر ناشی از گرما را نشان دادند.
آنان دریافتند، ۳۷ درصد از تمام مرگ ومیرهای ناشی از گرما به گرم شدن کره زمین در تابستان های اخیر مرتبط و برای مثال، گرم شدن در رابطه با انسان در اکوادور و کلمبیا منجر به ۷۶ درصد از مرگ های ناشی از گرما شده است.
اگر در مورد تغییر اقلیم، سازگاری یا اقدامی انجام نشود، میزان مرگ ومیر ناشی از گرما همچنان ادامه خواهد یافت. تاکنون، میانگین دمای کره زمین، تنها در حدود یک درجه سانتی گراد افزایش پیدا کرده است که این روند در صورت عدم کنترل، ادامه پیدا می کند.
کارشناسان تعداد مرگ های ناشی از گرما را در اثر تغییرات آب وهوایی در رابطه با انسان که در شهرهای خاص رخ داده است محاسبه کردند.
این برآوردها شامل ۱۳۶ مرگ اضافی سالانه در سانتیاگو (پایتخت شیلی)، ۱۸۹ در آتن (پایتخت یونان)، ۱۷۲ در رم (پایتخت ایتالیا)، ۱۵۶ در توکیو (پایتخت ژاپن)، ۱۷۷ در مادرید (پایتخت اسپانیا)، ۱۴۶ در بانکوک (پایتخت تایلند)، ۸۲ در لندن (پایتخت انگلستان)، ۱۴۱ در نیویورک (شهری در ایالات متحده) و ۱۳۷ در شهر هوشی مین ویتنام است.
محققان عنوان کردند: این یافته ها نشان از ضرورت اتخاذ سیاست های قوی برای کاهش گرم شدن در آینده و اجرای مداخلات برای محافظت از جمعیت در مقابل عواقب نامطلوب قرارگرفتن در معرض گرماست.
پروفسور آنتونیو گاسپارینی، محقق ارشد این بررسی اظهار داشت: این بزرگترین بررسی درباره خطرات فعلی سلامتی ناشی از تغییرات آب وهوایی است، چونکه تغییرات آب وهوایی در آینده تنها اثرات مخرب نیست و عواقب وخیم فعالیتهای انسانی در سیاره زمین را خیلی از مناطق برجسته می کند و باید الان اقدامات در این حوزه را شروع نماییم.
این بررسی در مجله Nature Climate Change انتشار یافته است.1400/03/11
10:26:36
5.0 / 5
424
تگهای خبر: آب , اقلیم , بهداشت , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است