وزیر بهداشت عنوان كرد؛

برنامه دوسالانه سلامت در منطقه اكو با پیشنهاد ایران تصویب گردید

برنامه دوسالانه سلامت در منطقه اكو با پیشنهاد ایران تصویب گردید

وزیر بهداشت اظهار داشت: برنامه دوسالانه سلامت در منطقه اکو برای نخستین بار با پیشنهاد ایران تصویب گردید.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر، سعید نمکی در حاشیه چهارمین اجلاس وزرای بهداشت کشورهای عضو اکو، گفت: امروز یک بیانیه با پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران برای نخستین بار تصویب گردید و برنامه دوسالانه سلامت در منطقه اکو برای نخستین بار به تصویب رسید. وی ادامه داد: مهم ترین محورهای این بیانیه شامل اهداف توسعه پایدار، تقویت سیستم سلامت در دستیابی به پوشش همگانی سلامت، پیشگیری و کنترل بیماریهای واگیر دار و بیماریهای غیر واگیر، شرایط اضطراری در زمینه سلامت خصوصاً امروز که با کووید ۱۹ روبرو می باشیم، بود.

وزیر بهداشت اشاره کرد: در این جلسه بحث های مختلفی همچون همکاری در حوزه رفت و آمدهای مرزی، کنترل بیماری کووید ۱۹ و بیماریهای نوپدید و واگیردار، تقویت کشورها، تبادل اطلاعات در حوزه ساخت واکسن، دارو، تجهیزات پزشکی و دسترسی بیشتر به خدمات بهداشتی و درمانی عنوان شد که می تواند هم در حوزه ارتقای سلامت و هم در حوزه ارتقای اقتصاد کشورهای اکو مؤثر باشد.

نمکی تصریح کرد: امیدواریم که این همکاری بین کشورهای اکو در حوزه سلامت بتواند راهکارهای تازه ای را برای همکاری بین بخشی و بین کشوری بوجود آورد و بتوانیم در مورد کنترل بیماری کووید ۱۹ گام های موثرتری را در کنار همدیگر برداریم.

1400/03/13
11:21:18
5.0 / 5
335
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است