یافته محققان چینی؛

پوست انسان هدف اصلی كروناویروس

پوست انسان هدف اصلی كروناویروس

حیوان خانگی بگیر: تحقیقات نشان می دهد که گیرنده های ACE2 زیادی بر سلولهای کراتینوسیت وجود دارد و هشدار می دهد که پوست انسان می تواند یک هدف بالقوه برای کروناویروس باشد.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر به نقل از مدیکال نیوز، بگفته پژوهشگران، درک و داده های ما در مورد کروناویروس و بیماری کووید ۱۹ روز به روز درحال پیشرفت است اما ما هنوز از کرونا ویروس عقب هستیم برای اینکه ویروس درحال تکامل بوده و نسخه های جدیدی ارائه می کند که رفتارهای متفاوتی دارند و مسیرهای مختلف سلولی انسان را تحت تأثیر قرار می دهد و همین طور با آن مسیرها واکنش متفاوتی نشان میدهد.
مطالعه پژوهشگران دانشگاه پزشکی شاندونگ چین نشان داد که پوست انسان تجلی زیادی از گیرنده های ACE۲ بر روی کراتینوسیت ها دارد (یکی از اصلی ترین گیرنده هایی که کرونا ویروس بوسیله آن، وارد سلول های انسانی می شود) و هشدار می دهند که پوست انسان همین طور می تواند مورد هدف کروناویروس، خصوصاً انواع قوی درحال ظهور آن باشد.
پوست انسان بعنوان یک مانع فیزیکی و ایمنی عملکردی می تواند همچون عوامل بیماری زای خارجی همچون باکتری ها، قارچ ها و ویروس ها پیشگیری کند. با این وجود هنگامی که مانع پوستی مختل شود، انسان نسبت به میکروب ها و عفونت لطمه پذیرتر می شود.
بروز مشکلات پوستی ناشی از عفونت کروناویروس در ۲۰.۴ درصد بیماران گزارش شده و با سایر عفونت های ویروسی پوست مشابه بوده است.
تیم تحقیق بطور سیستماتیک وجود ACE۲ و ترکیب سلول ACE۲ مثبت را در بافتهای پوست مورد تجزیه و تحلیل قرار داده و وجود بالایی از ACE۲ را در سلولهای کراتینوسیت مشاهده کرد که نشان میدهد پوست ممکنست هدف بالقوه کروناویروس باشد.
کارکنان بخش سلامت، خصوصاً افرادی که در خط اول کار می کنند و بیماران مبتلا به التهاب پوستی، ممکنست در معرض خطر عفونت از راه پوست قرار گیرند.
مطالعات همین طور نشان داده است که کروناویروس می تواند تا ۹ ساعت بر روی پوست انسان زنده بماند.
محققان بر انجام مطالعات بیشتر دراین زمینه تاکید دارند.


منبع:

1400/04/27
11:14:43
5.0 / 5
445
تگهای خبر: بیماری , پزشك , پیشرفت , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است