همه چیز درباره امیر تتلو

بیوگرافی و فول آلبوم امیر تتلو به صورت کامل

بیوگرافی و فول آلبوم امیر تتلو به صورت کامل

امیر تتلو که شاید به نوعی پرچمدار سبک r&b در موسیقی ایران باشد. جدیدترین آهنگ های تتلو را در این بحث، بررسی خواهیم کرد.


شاید در تاریخ موسیقی بعد از انقلاب کسی را مثل امیر تتلو نتوانیم بیابیم که در کنار این همه استعداد، حواشی های زیادی را دور خود ساخت و به جرات میتوان گفت که امیر تتلو با آن همه استعداد یک جورایی سوخت و حروم شد. امیر تتلویی که شاید به نوعی پرچمدار سبک r&b در موسیقی ایران باشد. جدیدترین آهنگ های تتلو را در این بحث، بررسی خواهیم کرد.

 

زندگی شخصی:

امیرحسین مقصودلو معروف به امیر تتلو در شهریور سال 66 در خانواده 5 نفره متولد شد و شرایط خانواده هم بسیار خوب و جالب نبود. امیر از همان نوجوانی در کارگاه نجاری و سوپرمارکت مشغول به کار شد و پدرش را هم در سن 18 سالگی از دست داد. همین شرایط سخت بعدها تبدیل شد به دلنوشته و دستمایه خیلی از آهنگهایش و شاید اصن همین شرایط سخت بود که باعث شد بعدها نتواند خوب و بد و راه را از بیراهه تشخیص دهد. هرچه که بود زندگی ادامه داشت امیر تا دیپلم بیشتر درس نخواند.

 

زندگی حرفه ای:

بر اساس گفته های خودش، موسیقی را از 16 سالگی شروع کرد. کارهای آماتور خود را به کمک یکی از دوستانش در وبلاگی منتشر میکرد و به دنبال پیدا کردن راه موفقیت و کسب شهرت بود. در همان عنفوان جوانی با حسین تهی آشنا شد و یکی دو کار مشترک به اسم TNT منتشر کردند اما تصمیم گرفتند که مسیرشان را جداگونه ادامه دهند و هر از چندگاهی با هم ترکی منتشر کنند. اما شروع مسیر حرفه ای امیر تتلو، از سال84 شروع شد. بعد از فوت پدرش به دبی سفر کرد و یک جورایی میتوان گفت در این سفر با سبک R&B آشنا شد. بعد از مدتی هم که از دبی آمد، ابتدا با حواشی و عکس های سفر دست پنجه نرم کرد و سپس شروع به انتشار آهنگ هایی در سبک پاپ و R&B کرد. از آهنگ های آن زمان تتلو خیلی اسم و رسمی به یاد نمانده و شاید یکی از دلایل اصلی آن خود تتلو باشد که هیچ وقت نخواسته به آن دوران تلنگری بزند. اما یکی از مهمترین و معروفترین آهنگ های آن دوران که همه خوانندگان زیرزمینی صاحب نام آن روزها در آن حضور داشتند، آهنگ غیر مستقیم بود که در آن امیر تتلو، رضایا، اردلان طعمه، آرمین 2afm و حسین تهی حضور داشتند و بسیار موفق و هیت از آب درآمد. 

اما حاشیه بعدی در سال 88 رخ داد. در زمان انتخابات 88 امیر تتلو با انتشار آهنگ سیاسی ایران سبز، پشت میر حسین موسوی درآمد و آن زمان طرف جنبش سبز را گرفت. بعد از حوادث انتخابات سال 88 به طور ناگهانی ای همه آن اکیپ غیبشان زد و تقریبا هیچ اثری از امیر تتلو، آرمین 2afm، حسین تهی و بقیه نبود.

بعد از مدت ها غیبت در سال 90 بود که اهنگ امیر تتلو به همراه اردلان طعمه با آهنگ وای چه حالیه، با تیپ و ظاهری جدید به دنیای موسیقی برگشتند و در واقع این شروع مجددی بود برای امیر تتلو.

در سال 90 امیر تتلو اولین آلبوم رسمی خود را با نام زیرهمکف منتشر کرد که یک جورایی در واقع بیان کننده همین وضعیت زیرزمینی بودنشان بود و درواقع به نوعی اعتراض به شرایط موجود بود. از این آلبوم، قطعه اگه راستشو بخوای بسیار محبوب واقع شد تا مدت ها از برترین آهنگ های ماه بود. آلبوم بعدی تتلو، تتلیتی نام داشت که نام هواداران وی هم هست. تتلیتی یکی از موفق ترین آلبوم های تتلو بود که در 16 قطعه منتشر شد و با استقبال بالایی مواجه شد. مغز دررفته، جوونای ژاپنی، من دلم پاکه، کی از پشت لباستو میبنده و خونه خوبه تعدادی از قطعات این آلبوم بودند که امتیازهای بالایی کسب کرده اند. حتی قطعه خونه خوبه، یک جورایی داستان خود امیر تتلو و انتظاراتش از خانه بود که بسیار دلنشین از آب درآمد و به دل همگان نشست.

بعد از موفقیت های امیر تتلو و محبوبیت بالای وی، اتفاقی ناگهانی زندگی او را تحت تاثیر قرار داد. امیر تتلو به خاطر سبک کاری و موسیقی زیر زمینی و نوع پوشش، توسط پلیس دستگیر شد و این اولین بار بود که امیر تتلو دچار حاشیه قانونی شد و مزه زندان را چشید. پس از بازداشت در آذر 92، وی با نوشتن ندامت نامه و عذرخواهی، تلاشهایش برای کسب مجوز را شروع کرد. در سال 93 و در هیجان شروع جام جهانی، آهنگ احساسی و جذاب منم یکی از اون 11تام رو منتشر کرد. این آهنگ به قدری محبوب و معروف شد که با تقریب خوبی که الان 7 سال از آن سالها میگذرد، شاید هیچکس یادش نیاد که آهنگ ایران تو جام جهانی چی بود و چه کسانی برای جام جهانی آهنگ خواندند، اما این آهنگ تتلو همیشه در خاطر همه میماند. پس از آن در اواسط سال 93 آلبوم من را منتشر کرد که درست است موفقیت آلبوم تتلیتی را تکرار نکرد، اما باز هم هنر و استعداد تتلو را نمایان کرد.

حاشیه بعدی تتلو پس از آلبوم من شروع شد. این خواننده پس از انتشار آهنگ مردمان بی عشق اعلام کرد که از دنیای موسیقی خداحافظی میکند و روی به ورزش و فوتبال می آورد. در ابتدا هم برای رسیدن به این مسیر، سرزده به تمرین تیم پرسپولیس رفت. بعد از حضور چندین باره در تیم پرسپولیس، توسط حمید درخشان سرمربی وقت به خاطر حواشی به وجود آمده پیرامون تیم، از تمرین اخراج شد و حداقل مسیر در امر رسیدن به پرسپولیس به بن بست منتهی شد. پس از آن زیر نظر وحید شمسایی به تمرین و کسب تجربه پرداخت تا شاید دری برایش باز شود و حتی سعی کرد به تمرینات باشگاه راه آهن هم برسد اما در این راه هم موفق نبود.

شاید اگر روزگار و مسئولین کمی با امیر تتلو بهتر تا میکردند یا خود امیر به جای اینکه بخواهد همچین قدم بزرگی بردارد، قدم هایش را درست و پیوسته برمیداشت، شاید هیچ کدام از این داستان ها برایش پیش نمی آمد و میتوانست مسیر ورزشی و فوتبالی را هم شروع کند. باری به هرجهت از فوتبال و ورزش شانسی نیاورد و در سال 94 دو آلبوم شماره 6 و ممنوع را منتشر کرد. شماره 6 به نوعی همان آرزو و آمال فوتبالیش بود و در آلبوم ممنوع هم قطعه تو کوچه ما هم عروسی میشه، اشاره به اینکه روزی به موفقیت و چیزی که میخواهید میرسد.

حاشیه دیگری که در سال 94 پیش آمد و تتلو را به صدر اخبار داخلی و خارجی رسانید، انتشار آهنگ و ویدیوی انرژی هسته ای بود. در سال 94 و در حین مذاکرات هسته‌ای بود که ناگهان آهنگ و ویدیو انرژی هسته ای را منتشر کرد که ویدیوی آن روی عرشه ناو جماران ارتش پر شده بود که این اتفاق حیرت همگان را به همراه داشت و بعدها فرمانده نیروی دریایی اذعان داشت که بابت این کار بسیار مواخذه شده است. پس از آن هم این حواشی ادامه داشت امیر تتلو با حضور در موزه صلح، از سوی جانبازان شیمیایی و قطع نخاعی 8 سال دفاع مقدس، از وی بابت ساخت ویدیو و آهنگ شهدا تجلیل به عمل آمد.

میتوان گفت که همه این حواشی و کارها فقط و فقط بابت اخذ مجوز قانونی فعالیت بود و کاش کسی از مسئولین بود که صدای او را بشنود و آستینی برای او بالا بزند. در سال 95 تتلو آلبوم شماره 7 را منتشر کرد که فروغ خاصی نداشت و اما حاشیه اصلی در شهریور 95 رقم خورد. جایی که امیر تتلو دوباره برای 62 روز طعم زندان را چشید و روزگار سختی را گذراند. پس از آن در سال 96 دو آلبوم قهرمان و امیر را منتشر کرد که قطعه نوازش از آلبوم قهرمان بسیار موفق عمل کرد و امیر تتلو دوباره نیز در زمینه موسیقی استعدادش را به رخ کشید.

اما حاشیه ها و تلاش های تتلو جدید برای کسب مجوز فقط به همینجا ختم نشد. وی در سال 96 با حضوری فعال در انتخابات ابتدا از قالیباف حمایت کرد و پس از انصراف وی از ادامه انتخابات، تتلو از آیت الله رئیسی حمایت کرد. این حمایت حتی منجر به دیدار طرفین و بعدها حضور امیر تتلو در جشن سالانه رسانه فارس که از رسانه های وابسته به سپاه است، شد. اما با عدم موفقیت آقای رئیسی در انتخابات، دوباره دنیا برای امیر تتلو تیره و تار شد.

تتلو در سال 97 و پس از عدم دریافت مجوز و مشکلات پیش آمده در راه فعالیتش، تهران را به مقصد ترکیه ترک گفت تا در آنجا به ادامه فعالیتش بپردازد. وی در همان سال آلبوم سایه را منتشر کرد که به نوعی داستان مشکلات و مهاجرتش را بیان میکرد. اولین حاشیه تتلو در ترکیه در آبان 97 رخ داد و پس از انتشار پست و جملاتی علیه زنان در اینستاگرام وی، اینستاگرام صفحه تتلو را موقتا بست. او سپس در ادامه سال 97 آلبوم جهنم را منتشر کرد که به نوعی برای هوادارانش یادآور همان استعداد و کیفیت همیشگی تتلو در دنیای موسیقی بود. این آلبوم 16 قطعه داشت و شاید بتوان گفت از طولانی ترین آلبوم های موسیقی است. ترک مسخره بازی، من 2، دل من هواتو کرده از این آلبوم بسیار ترند شد و هنوزم بعضا  از بهترین کارهای تتلوست.

آلبوم فرشته‌ی تتلو را می‌توانید از سایت دی ال تو موزیک که جدیدترین آهنگ‌های ایرانی را قرار می‌دهد، دانلود کنید.

تتلو بالاخره در فروردین 98 برای اولین بار توانست کنسرت خود را برگزار کند. این کنسرت با حضور تقریبا 800 نفر از هواداران او در گرجستان برگزار شد، اولین اجرای رسمی صحنه ای او بود که باز هم حواشی زیادی داشت و انتقادات زیادی به رفتار و کارهای وی شد. سپس در مرداد همان سال و در ترکیه، پس از انتشار آلبوم برزخ، توانست کنسرت بزرگ دیگری را هم ترتیب دهد. آلبوم برزخ هم در 16 قطعه منتشر شده بود و بسیار سنگین و متنوع از آب درآمد. تتلو در شهریور همان سال هم توانست رکورد کامنت های اینستاگرام را هم از ان خود کند و بعدها هم رکورد لایو اینستاگرام را بشکند.

تتلو در ترکیه هم پر حاشیه ظاهر شد در حین انتشار البوم 78، در اواخر سال 98 در ترکیه دستگیر شد. او پس از کمپین ها و حمایت چهره های شاخص موسیقی، پس از دو هفته از زندان آزاد شد و در اوایل سال 99 با تکمیل آلبوم 78 این البوم را هم منتشر کرد.

تتلو در ترکیه دوران پرکاری را پشت سر گذاشت و از سال 97 تا به همین امروز جدا از آلبوم های قبلی، آلبوم های شیطان و فرشته را هم در حال تکمیل دارد و هرکدام از این البوم ها توانسته اند بیانگر و نشانگر استعداد خالص تتلو باشند که شاید اگر مسیر پیشرفتش را درست انتخاب میکرد، اندکی صبر داشت و بازیچه دست دیگران نمیشد، الان امیر تتلو هنوز در ایران بود شاید حتی فعالیت قانونی اش را هم ادامه میداد. با آرزوی موفقیت و سلامتی برای امیر تتلوی عزیز.

برای دانلود اهنگ جدید تتلو می‌توانید از وب‌سایت دی ال تو موزیک استفاده نمایید.

1400/05/31
23:31:56
5.0 / 5
389
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است