منصور غیاث الدین درگذشت

منصور غیاث الدین درگذشت

حیوان خانگی بگیر: منصور غیاث الدین، استاد بازنشسته دانشکده علوم پزشکی دانشگاه تهران و عضو گروه واژه گزینی تخصصی محیط زیست و انرژی فرهنگستان زبان و ادب فارسی در 92سالگی از دنیا رفت.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، فرهنگستان زبان و ادب فارسی با بیان این خبر در پیامی نوشته است: «مطلع شدیم که دکتر منصور غیاث الدین، استاد بازنشسته دانشکده علوم پزشکی دانشگاه تهران و عضو گروه واژه گزینی تخصصی محیط زیست و انرژی فرهنگستان زبان و ادب فارسی، فوت کرده است. دکتر غیاث الدین از سال ۱۳۸۲ با گروه واژه گزینی همکاری داشت و فرهنگستان در طول این سالیان از دانش و تجربه این استاد گران قدر بهره فراوان برده بود.
فقدان این استاد گرامی را به خانواده ایشان و جامعه علمی کشور تسلیت می گوییم و برای آن مرحوم از خداوند متعال آمرزش مسئلت می نماییم.»
منصور غیاث الدین متولد سال ۱۳۰۸ در سمنان بود. وی در سال ۱۳۸۲ چهره ماندگار برای سوابق تدریس و تحقیق توسط دانشجویان بهداشت محیط کار شد. همین طور در سال۱۳۸۳ جایزه ملی برای تحقیقات و خدمات توسط سازمان حفاظت محیط زیست را دریافت کرد. غیاث الدین در سال ۱۳۸۶ نیز لوح و جایزه کتاب به مناسبت انتخاب کتاب «آلودگی هوا» بعنوان کتاب برگزیده سال را توسط رییس دانشگاه تهران دریافت کرد.
کتاب «آلودگی هوا» از ترجمه کتاب Perkins، «آلودگی هوا، اثرات، منابع و کنترل»، «حشره کش های تدخینی»، «ارزیابی مالاریا در جنوب ایران»، «بهداشت محیط در محیط کار»، «تهویه صنعتی اصول و طراحی»، «کنترل هوا از نظر ذرات طراحی سیکلون اطاقک رسوب دهی و رسوب دهنده الکترواستاتیک» و «مدیریت محیط برای مبارزه با ناقلین» از دیگر کتاب های غیاث الدین هستند.
منبع:

1400/06/20
12:04:06
5.0 / 5
193
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است