خطرناک ترین پرنده جهان به دست انسان اهلی شده است

خطرناک ترین پرنده جهان به دست انسان اهلی شده است

به گزارش حیوان خانگی بگیر کارشناسان حیات وحش می گویند: نخستین پرنده ای که حدود ۱۸ هزار سال قبل توسط انسان پرورش داده و اهلی شد احیانا پرنده ای معروف به ˮکاسوآریˮ بوده که اغلب به علت انگشتان بلند و خنجر مانند بعنوان خطرناک ترین پرنده جهان شناخته می شود.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، این پرنده بومی و تهاجمی که اغلب از نظر ظاهری با دایناسورها قابل مقایسه است، گزینه مطلوبی برای اهلی کردن به حساب می آید.
یک مطالعه جدید روی بیشتر از ۱۰۰۰ قطعه پوسته تخم مرغ فسیل شده در گینه نو نشان داده است که انسان های اولیه امکان دارد تخم های این پرنده بزرگ را پیش از خروج جوجه ها جمع آوری کرده و سپس جوجه ها را پرورش داده اند.
گینه نو جزیره ای بزرگ در شمال استرالیا است.
کارشناسان اظهار داشتند در حالیکه یک کاسوآری می تواند تهاجمی باشد بعنوان مثال مردی در فلوریدا در سال ۲۰۱۹ توسط یکی از این پرندگان کشته شد، اما جوجه های این پرنده به سادگی به نخستین چیزی که پس از خروج از تخم مرغ می بینند، عادت می کنند و این بدان مفهوم است که نگهداری و پرورش این حیوانات آسان است.
امروزه کاسوآری بزرگترین مهره دار گینه نو به حساب می آید و پرها و استخوان های آنها مواد گرانبهاییست که برای تزئینات لباس در این جزیره استفاده می شوند. همینطور گوشت این پرنده هم در گینه نو یک غذای لذیذ به حساب می آید.
هم اکنون سه گونه کاسوآری وجود دارد که بومی مناطق شمالی کوئینزلند، استرالیا و گینه نو هستند.
به قول محققان، قدمت پوسته های تخم مرغ فسیل شده این پرندگان از بین ۱۸ هزار تا ۶۰۰۰ سال متغیر بوده است.
به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از سی ان ان، اعتقاد بر این است که انسانها نخستین جوجه های "اهلی" این پرنده و البته گونه هایی با جثه های کوچکتر را ۹۵۰۰ سال پیش پرورش داده اند.
منبع:

1400/07/07
09:16:41
5.0 / 5
316
تگهای خبر: پرندگان , حیوانات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است