بارش برف و باران در بیشتر استان ها

بارش برف و باران در بیشتر استان ها

به گزارش حیوان خانگی بگیر رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن اشاره به بارش برف و باران در بیشتر استان ها طی امروز (۷ بهمن ماه) از کاهش محسوس دما در نیمه شمالی کشور اطلاع داد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا افزود: امروز (۷ بهمن ماه) در غالب مناطق کشور به جز استانهای سیستان و بلوچستان، هرمزگان، کرمان، یزد، خراسان جنوبی و جنوب استانهای فارس و بوشهر بارش برف و باران و وزش باد شدید موقت پیشبینی می شود. شدت بارش در این روز در شمال و شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد و جنوب لرستان است.

وی اضافه کرد: امروز (۷ بهمن ماه) به جهت وزش باد شدید در جنوب خوزستان احتمال خیرش گرد و خاک وجود دارد.

ضیاییان افزود: جمعه (۸ بهمن ماه) در استانهای ساحلی خزر، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و ارتفاعات استانهای واقع در دامنه های جنوبی البرز بارش برف و باران و در شمال غرب کشور بارش پراکنده برف پیشبینی می شود.

رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا افزود: روزهای شنبه تا دوشنبه (۹ تا ۱۱ بهمن ماه) جوی آرام در کشور همراه با افزایش غلظت آلاینده های در شهرهای صنعتی و پرجمعیت خواهیم داشت.

وی در ادامه اظهار داشت: پنجشنبه (۷ بهمن ماه) در نیمه شرقی کشور و جمعه (۸ بهمن ماه) در نیمه شرقی و استانهای واقع در دامنه های جنوبی البرز مرکزی وزش باد شدید و در نقاط مستعد گرد و خاک پیشبینی می شود.

رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا افزود: روز جمعه (۸ بهمن ماه) کاهش محسوس دما در نیمه شمالی کشور رخ خواهد داد.

به گفته ضیاییان پنجشنبه و جمعه (۷ و ۸ بهمن ماه) دریای خزر مواج خواهد بود همینطور پنجشنبه غرب خلیج فارس و جمعه و شنبه خلیج فارس و تنگه هرمز مواج پیشبینی می شوند.

رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۸ بهمن ماه) صاف همراه با وزش باد و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای ۱- و حداکثر دمای ۶ درجه سانتیگراد و طی شنبه ( ۹ بهمن ماه) صاف تا کمی ابری و غبار محلی با حداقل دمای ۲- و حداکثر دمای ۷ درجه سانتیگراد پیشبینی می شود.

ضیاییان در انتها اظهار داشت: طی امروز و فردا (۷ و ۸ بهمن ماه) بندرعباس با دمای ۲۴ و ۲۳ درجه سانتیگراد گرم ترین و ارومیه با دمای ۶- و ۸- درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

منبع:

1400/11/07
23:24:24
5.0 / 5
428
تگهای خبر: آسمان , بارش , گرد و خاك , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است