نتایج یك تحقیق جدید نشان می دهد؛

ویتامین D به پیش گیری از بیماریهای خودایمنی کمک می نماید

ویتامین D به پیش گیری از بیماریهای خودایمنی کمک می نماید

نتایج یک پژوهش جدید نشان میدهد که مصرف مکمل های ویتامین D ممکنست به جلوگیری از پسوریازیس، روماتیسم مفصلی، لوپوس و سایر بیماریهای خودایمنی کمک نماید.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، در مطالعه جدید، افرادی که روزانه ۲۰۰۰ واحد بین المللی ویتامین D، همراه با یا بدون یک گرم روغن ماهی، به مدت بیش از پنج سال مصرف می کردند، در مقایسه با همتایان خود که قرص های دارونما مصرف کردند، ۲۲ درصد با کاهش خطر ابتلاء به بیماری خودایمنی روبرو بودند.
دکتر «کارن کاستنبادر» روماتولوژیست در بیمارستان زنان و بریگهام در بوستون، می گوید: «به نظر می رسد که مصرف ویتامین D از بیماری خودایمنی جلوگیری می کند که واقعاً هیجان انگیز است.»
وی در ادامه اضافه کرد: «ویتامین D به گیرنده های سلول های سیستم ایمنی متصل می شود تا مجموعه ای از ژن های دخیل در عملکرد سیستم ایمنی را فعال کند.»
بیماری های خودایمنی زمانی رخ می دهند که سیستم ایمنی بدن درگیر عملیات مخرب مقابل اعضای بدن می شود.
ویتامین D "ویتامین آفتاب" نیز نامیده می شود برای اینکه بدن ما آنرا هنگام قرار گرفتن در معرض نور خورشید تولید می کند. به سختی می توان مقدار مورد نیاز این ویتامین را بوسیله غذا دریافت کرد، بدین سبب بیشتر مردم به مکمل ها نیاز خواهند داشت.
مؤسسه پزشکی به افراد ۱ تا ۷۰ ساله سفارش می کند ۶۰۰ واحد بین المللی در روز ویتامین D مصرف کنند و بزرگسالان بالای ۷۰ سال باید ۸۰۰ واحد بین المللی در روز مصرف نمایند. گروههای پزشکی دیگر این میزان را حتی بالاتر اعلام می کنند.
در این مطالعه، حدود ۲۶ هزار شرکت کننده بطور تصادفی برای دریافت روزانه ۲۰۰۰ واحد بین المللی ویتامین D به همراه ۱ گرم مکمل اسید چرب امگا ۳؛ ویتامین D همراه با دارونما؛ اسید چرب امگا ۳ همراه با دارونما؛ یا دارونما به تنهایی تقسیم شدند. شرکت کنندگان سپس به پرسش نامه هایی درباره تشخیص های جدید بیماریهای خودایمنی پاسخ دادند و پزشکان سوابق آنها را برای تأیید این تشخیص ها بررسی کردند.
افرادی که ویتامین D یا ویتامین D و اسیدهای چرب امگا ۳ مصرف کردند نسبت به افرادی که بعد از مدت بیش از ۵ سال پیگیری به تنهایی دارونما یا اسیدهای چرب امگا ۳ مصرف کردند، میزان بیماری خودایمنی کمتری داشتند و این اثرات پس از دو سال بیشتر بود.
اسیدهای چرب امگا ۳ به تنهایی موجب کاهش قابل توجهی در بروز بیماریهای خودایمنی نشد. خیلی از بیماریهای خودایمنی با التهاب مشخص می شوند و روغن ماهی به کاهش التهاب کمک می نماید.
با این حال پژوهشگران تاکید می کنند تمام ویتامین D مورد نیاز بدن با گذراندن ۱۵ دقیقه زیر نور خورشید در هر روز قابل دریافت است.

1400/11/10
13:49:48
5.0 / 5
441
تگهای خبر: بیماری , پزشك , تولید , سیستم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است