رئیس سازمان پزشكی قانونی كشور:

خدمات پزشکی قانونی در سراسر کشور باید بصورت متوازن ارائه شود

خدمات پزشکی قانونی در سراسر کشور باید بصورت متوازن ارائه شود

به گزارش حیوان خانگی بگیر مشهد ـ رییس سازمان پزشکی قانونی کشور اظهار داشت: در ۱۵۰ شهرستان، پزشکی قانونی نداریم و خدمات این سازمان در سراسر کشور باید به طور متوازن ارائه شود.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر، عباس مسجدی آرانی قبل از ظهر چهارشنبه در سی و هشتمین همایش مدیران سازمان پزشکی قانونی کشور در مشهد، اظهار نمود: ما در همه شهرهای ایران باید خدمات سازمان پزشکی قانونی را به صورت عادلانه و متوازن عرضه دهیم، بنابراین برای تکمیل اقدامات خود و برقراری عدالت در حوزه معاینات احتیاج به پزشک متخصص و مکان مناسب داریم.
رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور اظهار داشت: هدف دستگاه قضایی، اجرای عدالت در کشور است، ما بعنوان یکی از سازمان های تابعه دستگاه قضا باید یک کار مطمئن و دقیق تحویل دهیم.
وی بیان نمود: اگر بخواهیم در اجرای امور، اطاله دادرسی نداشته باشیم باید فرایندهای کهنه را عوض نماییم، در این خصوص نیاز داریم تا سطح علمی قضا را افزایش داده و به دانش قضایی روز مجهز شویم، همینطور باید دانش قضایی مردم را هم افزایش دهیم اگر مردم از اجرای قوانین آگاهی داشته باشند اساسا به کاهش ورودی ها به دادگاه ها منجر می شود.
مسجدی اضافه کرد: هر قصوری که در حوزه پزشکی صورت گیرد به ضرر مردم تمام می شود، بنابراین برای انجام این کار احتیاج به جدیت داریم باید تلاش نماییم تا خدمات بهتری به مردم عرضه دهیم.
رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور اظهار نمود: در پرونده های شهادت سردار سلیمانی، سقوط هواپیمای اوکراین و شناسایی جسد صاحب متروپل نظر پزشکی قانونی فصل الخطاب بود، اینک هم برای کاهش اطاله دادرسی و کاهش ورود مردم به دادگاه ها لازم است که نظر کارشناس پزشکی قانونی فصل الخطاب پرونده ها باشد.
نظر پزشکی قانونی در پرونده های قضایی صریح است
در ادامه غلامعلی صادقی، رئیس کل دادگستری خراسان رضوی اظهار نمود: نظر پزشکی قانونی در پرونده های قضایی صریح و اطمینان بخش است و در جهت اجرایی شدن سند تحول و تعالی قوه قضاییه، در رسیدگی سریع و کاهش ورودی نقش مؤثری دارد.
رئیس کل دادگستری خراسان رضوی اضافه کرد: از جهات مختلف فضای اداری و وضعیتی که پزشکی قانونی دارد در شأن این سازمان نیست که با کادری متخصص و خدمتی بسیار حساس، کمترین امکانات را دارد.
وی با اشاره به اینکه نظر پزشکی قانونی ما را از تشکیل پرونده های مختلف بی نیاز می کند، اضافه کرد: این کار نقش مهمی در کاهش ورودی پرونده ها به محاکم خواهد داشت.
صادقی بیان نمود: در پرونده های مختلف، قضات، اولیای دم یا افکار عمومی منتظر اعلام نظر این سازمان هستند که برای سرعت عمل در کار باید بهترین امکانات مهیا باشد. باید دولت و مجلس منابع مالی مورد نیاز آنها را تأمین کنند و یا این که پزشکی قانونی بتواند در ازای خدماتی که عرضه می دهد، هزینه دریافت کند.
فرسودگی برخی تجهیزات پزشکی قانونی خراسان رضوی
همچنین در این همایش آریا حجازی، مدیرکل پزشکی قانونی خراسان رضوی اظهار نمود: تمام تلاش ما بر این است که نظری دقیق، صحیح و مبتنی بر علم را به محاکم قضایی عرضه نماییم تا قضات بتوانند آرای مطمئن تری صادر کنند و این کار نیازمند توان علمی و برخورداری ما از آخرین فناوری های روز است.
مدیرکل پزشکی قانونی خراسان رضوی بیان نمود: ما از بیشتر از ۲۵۰ نفر از متخصص استفاده می نماییم. پزشکی قانونی خراسان رضوی بعنوان پیشرو در استفاده از فناوری، همواره به روز بوده است اما طی سالیان اخیر فرسودگی برخی تجهیزات ما را آزار می دهد که سبب تعلل و تأخیر در نظردهی می شود. همینطور مشکلات زیرساختی همچون کمبود ساختمان از دیگر مسائلی است که با آن مواجهیم و ما نیازمند سالن تشریح در شهرستان ها هستیم.


منبع:

1401/04/23
13:54:26
5.0 / 5
95
تگهای خبر: پزشك , خدمات , دستگاه , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است