محققان انگلیسی می گویند؛

هر فعالیتی حتی خوابیدن سالم تر از نشستن است

هر فعالیتی حتی خوابیدن سالم تر از نشستن است

حیوان خانگی بگیر: به گزارش حیوان خانگی بگیر، یک مطالعه جدید تایید می کند که هیچ چیز برای قلب بدتر از نشستن نیست.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر به نقل از هلث دی نیوز، دکتر «جو بلاجت»، نویسنده اول این مطالعه از مؤسسه ورزش کالج دانشگاهی لندن، اظهار داشت: «تحقیقات ما نشان داده است که باآنکه تغییرات کوچک در نحوه حرکت می تواند تاثیر مثبتی بر سلامت قلب داشته باشد، اما شدت حرکت هم اهمیت دارد.»
بلاجت در ادامه اضافه کرد: «مفیدترین تغییری که مشاهده کردیم، جایگزینی نشستن با فعالیت متوسط تا شدید بود که می تواند دویدن، پیاده روی سریع یا بالا رفتن از پله باشد. اساساً هر فعالیتی که ضربان قلب را بالا می برد و سبب می شود شما سریع تر نفس بکشید، حتی برای یک یا دو دقیقه، مفید می باشد.»
با این حال، این مطالعه نشان داده است که حتی ایستادن و خوابیدن و دراز کشیدن، وقتی صحبت از سلامت قلب به میان می آید، بر نشستن ارجحیت دارند.
بیماری قلبی عامل اصلی مرگ و میر در سراسر دنیا است. به قول محققان، در سال ۲۰۲۱، از هر سه مرگ یک نفر به علت بیماری قلبی فوت شد و تعداد افراد مبتلا به بیماری قلبی در سراسر دنیا از سال ۱۹۹۷ دو برابر شده است.
به گفته محققان، ورزش می تواند فواید واقعی برای سلامت قلب و عروق داشته باشد و این تحقیقات دلگرم کننده نشان داده است که تغییرات کوچک در برنامه روزانه می تواند احتمال ابتلاء به حمله قلبی یا سکته مغزی را کم کند. این مطالعه نشان داده است که جایگزینی حتی چند دقیقه نشستن با چند دقیقه فعالیت بدنی متوسط می تواند BMI، کلسترول، و اندازه دور کمر را بهبود بخشد و فواید جسمی بسیار بیشتری داشته باشد.
در این گزارش، محققان داده های شش مطالعه را که بیشتر از ۱۵۰۰۰ نفر از پنج کشور را شامل می شد، جمع آوری کردند. ایده مطالعه این بود که چگونه رفتار حرکتی در طول ۲۴ ساعت شبانه روز با سلامت قلب مرتبط می باشد. هر یک از شرکت کنندگان از یک دستگاه پوشیدنی روی ران خود برای اندازه گیری فعالیت بدنی شأن در طول روز استفاده کردند و سلامت قلب شأن ارزیابی شد.
محققان پی بردند تنها پنج دقیقه فعالیت متوسط و شدید به جای نشستن تاثیر قابل توجهی بر سلامت قلب داشت. کسانی که کمترین تحرک را داشتند، بیشترین سود را از تغییر رفتارهای کم تحرک به رفتارهای فعال تر دیدند.

1402/08/25
14:21:01
5.0 / 5
87
تگهای خبر: بیماری , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است