كاهش دمای ۱۶ استان در روزجمعه

كاهش دمای ۱۶ استان در روزجمعه

به گزارش حیوان خانگی بگیر مدیرپیش بینی و اخطار سازمان هواشناسی كشور ضمن تشریح آخرین پیش بینی ها از وضعیت جوی كشور طی دو روز آینده از كاهش دما در ۱۶ استان كشور در روز جمعه اطلاع داد.احد وظیفه در گفت وگو با ایسنا، درباره آخرین پیش بینی ها از وضعیت جوی كشور تا روز شنبه اظهاركرد: تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی نشان داده است كه امروز اغلب مناطق كشور جوی نسبتا پایدار خواهند داشت و البته همین سكون نسبی هوا سبب افزایش غلظت آلاینده های جوی و كاهش كیفیت هوا در شهرهای صنعتی و پرجمعیت خواهد شد.

وی با اشاره به اینكه از ساعات پایانی امروز شمالی شدن جریان روی دریای خزر سبب بارش باران، وزش باد و كاهش نسبی دما طی روز جمعه در استان های گیلان و مازندران خواهد شد، اظهار داشت: در روز جمعه دمای هوا در سواحل شمالی بین ۷ تا ۱۰ درجه كاهش خواهد یافت.

به گفته مدیرپیش بینی و اخطار سازمان هواشناسی كشور، از اواخر روز پنجشنبه و روز جمعه دریای خزر مواج پیش بینی شده است.

وظیفه همینطور از ورود سامانه بارشی به كشور از روز جمعه اطلاع داد و اظهار داشت: این سامانه در شمال غرب و مناطقی از غرب كشور سبب ابرناكی، بارش باران و وزش باد خواهد شد. در روز شنبه این سامانه بارشی همچنان در شمالغرب و غرب كشور فعال خواهد بود كه طبق پیش بینی ها شدت بارش طی این دو روز در جنوب غرب آذربایجان غربی قابل توجه است.

وی افزود: طی این مدت و در زمان فعالیت این سامانه بارشی، بارش ها در مناطق مرتفع و سردسیر شمالغرب كشور به شكل برف خواهد بود.

مدیرپیش بینی و اخطار سازمان هواشناسی كشور درباره وضعیت دمای مراكز استان ها در روز جمعه هم اظهار داشت: در روز جمعه نسبت به پنجشنبه دما در ۱۶ مركز استان كشور یعنی شهرهای اراك، اردبیل، ارومیه، تبریز، تهران، خرم آباد، رشت، زنجان، ساری، سنندج، قزوین، شهركرد، كرمانشاه، گرگان، مشهد و همدان كاهش خواهد یافت كه البته در بعضی از استان ها این كاهش دما كمتر از پنج درجه است.

وی افزود: بیشترین كاهش دما در روز جمعه در استان های اردبیل و گیلان پیش بینی شده است كه بر این اساس بیشینه دما در هر دو مركز استان از روز پنجشنبه تا جمعه ۱۱ درجه كاهش خواهد یافت.

وظیفه درباره وضعیت هوای تهران در روز جمعه هم به ایسنا اظهار داشت: آسمان تهران در روز جمعه كمی ابری و همراه با غبار صبحگاهی پیش بینی شده است كه این وضعیت در بعد ازظهر جمعه با افزایش ابر و وزش باد همراه می باشد، همچنیین بیشینه و كمینه دما در این روز هم به ترتیب ۱۵ و ۶ درجه بالای سفر پیش بینی شده است.

مدیرپیش بینی و اخطار سازمان هواشناسی كشور همینطور درباره سردترین و گرم ترین استان های كشور در روز جمعه هم اظهار داشت: دو مركز استان كرمان و شهركرد با پیش بینی كمینه دمای منفی ۲ درجه سردترین و شهر بندرعباس مركز استان هرمزگان هم با بیشینه دمای ۳۰ و كمینه دمای ۱۵ درجه سانتیگراد گرم ترین مركز استان در روز جمعه است.
1397/09/08
20:40:54
5.0 / 5
2512
تگهای خبر: آب , آسمان , بارش , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است