افزایش بازیافت در چین بعد از ممنوعیت واردات پسماندهای خارجی

افزایش بازیافت در چین بعد از ممنوعیت واردات پسماندهای خارجی

به گزارش حیوان خانگی بگیر چین بعد از گسترش ممنوعیت در واردات زباله های خارجی به این كشور می خواهد در كمپینی جهت استفاده بهتر از منابع خود تا آخر سال آینده ۱۰۰ پایگاه جدید بازیافت در مقیاس بزرگ را راه اندازی كند.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، رونق گسترده تولیدات در چین منجر به تحمیل میلیون ها تن زباله به این كشور شده كه بیشتر آنها در سایت های دفن زباله پراكنده در كشور دفن یا در كارگاه های خیابانی قطعه قطعه می شوند. الان دولت چین متعهد شده كه با تولید پایگاه های بازیافت كاملا صنعتی و قطع منابع خارجی این مشكل را حل كند.
وزارت صنایع و فناوری اطلاعات چین در یك سندِ خط مشی صادر شده در اواخر هفته گذشته اظهار نمود: حجم بزرگی از زباله های جامد هم اكنون بر توسعه كیفیِ اقتصاد صنعتی تاثیر گذاشته و آنرا محدود می كند.
در این سند اعلام شده كه ۵۰ پایگاه جدید "بهره برداری جامع" برای پسماندهای جامد و ۵۰ پایگاه دیگر برای پسماندهای صنعتی از بخش های مختلف مانند تولیدات فلزی، معادن زغال سنگ، ساخت و ساز، كشاورزی و جنگلداری تاسیس خواهد شد.
پروژه ها و كارخانه هایی كه می خواهند با این پایگاه ها همكاری داشته باشند می توانند از تسهیلات ویژه مالی دولت چین بهره مند شوند.
بازیافت كنندگان چینی تابحال از پسماندهای بارگیری شده از آمریكا و اروپا كه بهتر تفكیك شده و از همین رو نسبت به مواد داخلی با هزینه های كمتری بازیافت می شوند، استفاده می كردند. زمانی واردات پسماندها در چین به اوج خود یعنی سالانه ۶۰ میلیون تن رسید اما از سال ۲۰۱۷ میلادی چین این واردات را به صورت پیوسته محدود كرده است.
آغاز ممنوعیتِ ۲۰۱۷ شامل ۲۴ نوع زباله همچون پلاستیك و كاغذ بوده و در انتها سال ۲۰۱۸ میلادی ۱۶ نوع زباله دیگر همچون ضایعات كشتی ها و قطعات خودروها هم به آن افزوده شد.
مقرر است این ممنوعیت در چین از ماه ژوئیه شامل واردات قراضه های فولاد، مس و آلومینیوم هم بشود و تا آخر سال ۱۶ نوع محصول دیگر همچون قراضه های فولاد ضد زنگ و تیتانیوم را هم پوشش دهد.
واردات پسماندهای جامد در مجموع در سال ۲۰۱۸ در چین كاهش ۴۸ درصدی داشته و این كشور می خواهد واردات تمامی پسماندهایی را كه در چین جایگزین داخلی آن وجود دارد، ممنوع سازد.
بنابر گزارش رویترز، خیلی از بازیافت كنندگان چینی كوشیده اند با وجود برخی محدودیت های بیشتر در بعضی نقاط جنوب شرقی آسیا مانند مالزی كسب و كار خویش را به این مناطق منتقل كنند و برخی دیگر هم بر آن واداشته شده اند كه از مواد داخلی چینی برای بازیافت استفاده نمایند.

مترجم: مهسا سلطانی/ دبیر خبر: معصومه انصاری


1397/10/29
15:23:36
5.0 / 5
2120
تگهای خبر: فناوری , كشاورزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است