آموزش نیروی انسانی در اولویت برنامه های سازمان محیط زیست

آموزش نیروی انسانی در اولویت برنامه های سازمان محیط زیست

به گزارش حیوان خانگی بگیر در ابلاغی از جانب رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به تمام واحدهای تابعه سازمان محیط زیست تاكید شده است: تمام آموزش های تخصصی، حرفه ای، پودمانی و بخصوص محیط زیست، باید در اولویت سایر امور باشد.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی محیط زیست در ابلاغ عیسی كلانتری خطاب به به تمام واحدهای تابعه سازمان حفاظت محیط زیست آمده است:

«در حقیقت آموزش پایه ای است كه محورهای توسعه همه بخش ها برپایه آن به چرخش در می آیند و یا به عبارتی ساده تر پیشرفت هر كشور به صورت روزافزون وابسته به محصولاتی است كه ذهن های آموزش دیده تولید می كند.

سرمایه گذاری در آموزش نیروی انسانی، یكی از مهمترین عناصر اصلی پیشرفت ملت هاست چراكه نه تنها به ارتقای فرهنگ و بهره وری نیروی انسانی در ابعاد گسترده تأثیرگذار خواهد بود دارای بازده اقتصادی با دوام و دیرپاست.

متأسفانه باوجود اذعان به اهمیت این موضوع، با عنایت به وضعیت نه چندان مناسب محیط زیست كشور، این سازمان از توسعه در این محور كلیدی مغفول مانده است. با اینكه داشتن محیط زیست سالم در یك كشور به عوامل متنابهی بستگی دارد، اما اساسی ترین راه كاهش و برون رفت از چالش های زیست محیطی، بها دادن به اهمیت آموزش پایدار محیط زیست و نهادینه شدن فرهنگ زیست محیطی در اقشار مختلف جامعه است.

شایان ذكر است، بحران های زیست محیطی روزافزون در كشور ناشی از این گونه غفلت هاست. مع هذا انتظار دارد، تمام آموزش های تخصصی، حرفه ای، پودمانی و بخصوص محیط زیست، باید در اولویت سایر امور باشد و همینطور بر اساس نقطه نظرات معاونت های تخصصی و هماهنگی با معاونت آموزش و پژوهش صورت گیرد.

بدیهی است، در صورت عدم توجه به این امر، مسئولیت مستقیم و پاسخگویی به آن، متوجه معاونین و مدیران مربوطه خواهد بود.»
1397/11/28
15:50:33
5.0 / 5
2193
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است