حد مجاز آلودگی صوتی محیطی چه قدر است؟

حد مجاز آلودگی صوتی محیطی چه قدر است؟

به گزارش حیوان خانگی بگیر آلودگی صوتی كه محصول توسعه و پیشرفت تكنولوژی است به یكی از مهمترین آلاینده های محیط زیست در نواحی شهری تبدیل گشته است. خیلی از افراد در محیط كار یا محل زندگی از آلودگی صوتی در مخاطره هستند البته حدود مجاز صوت در مناطق مختلف شهری یكسان نیست.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، بر اساس آیین نامه اجرایی نحوه پیشگیری از آلودگی صوتی كه به تصویب هیات وزیران رسیده است، تراز متوسط استاندارد روزانه آلودگی صوتی - بین ساعت ۷ تا ۲۲ - در پهنه های مسكونی ۵۵ دسی بل و تراز متوسط استاندار شبانه آن - بین ساعت ۲۲ تا ۷ - ۴۵ دسی بل است.

همچنین بر طبق این آیین نامه، پهنه های مسكونی عبارتند از پهنه هایی كه كاربری غالب آنها مسكونی و كاركرد اصلی آن سكونت است و كاربری های مربوط به فعالیت های پشتیبان برای تامین نیازهای روزمره و اولیه ساكنان محلات را هم در خود جای داده اند. در این پهنه تامین آسایش و امنیت ساكنان مبنای انتخاب كاربری های مجاز به استقرار است.

حدود مجاز استاندارد روزانه صوت - بین ساعت ۷ تا ۲۲- در پهنه های صنعتی ۷۵ دسی بل و تراز متوسط استاندار شبانه - بین ساعت ۲۲ تا ۷ - هم ۶۵ دسی بل پیش بینی شده است.

بر اساس آیین نامه اجرایی نحوه پیشگیری از آلودگی صوتی، پهنه صنعتی پهنه ای است كه كاربری صنعتی دارد و طبق ضوابط محیط زیست استقرار صنایع این پهنه در شهرها مجاز نیست و باید با فاصله مناسب بیرون از شهر یا نواحی مسكونی قرار گیرند.

همچنین تراز متوسط استاندارد روزانه صوت - بین ساعت ۷ تا ۲۲ - و تراز متوسط استاندارد شبانه آن - بین ساعت ۲۲ تا ۷- در پهنه های تجاری - اداری به ترتیب ۶۵ و ۵۵ دسی بل است. پهنه تجاری - اداری به قسمت هایی از شهر گفته می شود كه عمدتاً دارای كاربری تجاری صرف یا كاربری های در رابطه با آن باشد. بازارها و پاساژها در این پهنه قرار می گیرند.

در پهنه بندی های شهری، پهنه ای به اسم پهنه مختلط هم وجود دارد كه عبارت است از پهنه ای كه فضاهای زیادی از كار و فعالیت در بافت های مسكونی پدید آمده و از استقرار توأمان كاركردهای سكونت، كار و فعالیت شكل گرفته است. متوسط استاندارد روزانه صوت در این پهنه ۶۰ و تراز متوسط شبانه آن ۵۰ دسی بل پیش بینی شده است.
1397/12/09
16:09:41
5.0 / 5
2025
تگهای خبر: پیشرفت , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است