دبیر علمی كنگره جامعه پزشكان متخصص داخلی ایران:

۲۵ درصد ایرانیان كبد چرب دارند

۲۵ درصد ایرانیان كبد چرب دارند

به گزارش حیوان خانگی بگیر دبیر سی امین كنگره جامعه پزشكان متخصص داخلی ایران اظهار داشت: در حدود ۲۵ درصد از جمعیت كشور گرفتار عارضه كبد چرب هستند.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر، سید محمود اسحاق حسینی، بامداد سه شنبه در حاشیه برگزاری سی امین كنگره جامعه پزشكان متخصص داخلی ایران كه در مركز همایش های رازی برگزار شد، از كبد چرب بعنوان یك معضل رو به افزایش در جامعه نام برد و اضافه كرد: كبد چرب بعنوان شایع ترین عامل بیماری های مزمن كبدی و هم سیروز در كشورهای پیشرفته مطرح است.
وی با اشاره به تغییر سبك زندگی و همینطور مصرف غذاهای آماده بعنوان یكی از علل افزایش چاقی در جوامع صنعتی تصریح كرد: متأسفانه در حدود ۶۰ درصد افراد جامعه ما هم گرفتار افزایش وزن هستند كه این وضعیت امروزه علاوه بر شهرها در سطح روستاها هم مشاهده می شود.
اسحاق حسینی عدم تحرك فیزیكی، گرایش به زندگی ماشینی و … را بعنوان مهمترین معضل بروز و شیوع كبد چرب نام برد.
این متخصص بیماری های داخلی، كمبود ریزمغذی ها در برنامه غذایی افراد جامعه را یكی از علل افزایش كبد چرب دانست و اظهار داشت: خوشبختانه درصد كمی از افرادی كه گرفتار كبد چرب هستند به سمت سیروز كشیده می شوند كه البته در این موارد با تغییر روش تغذیه و فعالیت ورزشی می توان از سیروز ناشی از كبد چرب جلوگیری كرد.
دبیر علمی كنگره تصریح كرد: چنانچه نسبت به افزایش عارضه كبد چرب بی توجه باشیم در آینده شاهد شیوع سیروز ناشی از كبد چرب در جامعه خواهیم بود كه این مساله در نهایت منجر به پیوند كبد خواهد شد.
وی تصریح كرد: مصرف كمتر چربی، مصرف گوشت سفید، ورزش، تغذیه مناسب و كنترل چربی خون و همینطور استفاده از ویتامین E و داروهای مناسب می تواند به درمان این بیماری كمك نماید.

1398/02/03
16:10:56
5.0 / 5
2584
تگهای خبر: بیماری , پزشك , پیشرفت , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است