گرم شدن اقیانوس ها عامل افزایش تعداد گونه های گرمسیری در نیوزیلند

گرم شدن اقیانوس ها عامل افزایش تعداد گونه های گرمسیری در نیوزیلند

به گزارش حیوان خانگی بگیر بررسی ها نشان می دهد: گرم شدن اقیانوس ها با افزایش تعداد گونه های گرمسیری در آب های نیوزیلند مرتبط می باشد.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، كارشناسان با تاكید بر اینكه افزایش دمای آب اقیانوس ها باعث فریب گونه های ماهی گرمسیری شده و آنها را روانه آب های نیوزیلند می كند، اظهار داشتند: ورود این گونه های گرمسیری حیات گونه های بومی صدمه پذیر را تهدید می كند.
محققان تاكید كردند: در آب های نیوزیلند تعداد فزاینده ای از گونه های گرمسیری مشاهده شده كه قبل از این به ندرت در این مناطق حضور داشته اند و این مورد نگرانی هایی را در مورد چگونگی سازگار شدن گونه های بومی با این گونه های جدید را به دنبال داشته است.
به قول محققان مشاهده این نوع از گونه های غیربومی در ماه های گرم تر سال طبیعی است؛ این درحالیست كه قبل از این با كاهش دما منطقه را ترك می كردند و شواهد جدید از آن حكایت می كند كه این الگو تغییر كرده است.
به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از روزنامه گاردین، محققان همینطور اظهار داشتند: افزایش تعداد گونه های غیربومی در آب های نیوزیلند تنها به ماهی ها محدود نمی گردد. فك پلنگی همچون گونه های بومی قطب جنوب است كه حالا در آب های نیوزیلند به وفور مشاهده می شود.1398/02/20
13:13:37
5.0 / 5
2066
تگهای خبر: آب , اقیانوس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است