تشدید تاثیرات گرمای جهانی طی ۵ سال

تشدید تاثیرات گرمای جهانی طی ۵ سال

به گزارش حیوان خانگی بگیر جدیدترین بررسی ها در مورد تغییرات اقلیمی از آن حكایت می كند كه علایم و تاثیرات گرمای جهانی با سرعت در حال افزایش می باشد.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، قبل از شروع نشست اقلیمی سازمان ملل در نیویورك اطلاعات و آمارهای علمی ای انتشار یافته كه نشان دهنده افزایش سرعت تاثیرات و نشانه های گرمای جهانی است. در این بررسی آمده است كه بازه زمانی پنج ساله ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۹ بالاترین ركورد دمایی را داشته است.
طبق بررسی های سازمان جهانی هواشناسی (WMO) در این بازه زمانی سطح آب دریاها به شكل قابل ملاحظه ای افزایش پیدا كرده و میزان انتشار گاز كربن دی اكسید به سطح جدیدی رسیده است.
این سازمان در گزارش خود آورده است: ضروری می باشد اقدامات لازم برای كاهش میزان انتشار گاز كربن بی درنگ تقویت شود.
در این گزارش با تاكید بر این حقیقت كه دمای جهانی از سال ۱۸۵۰ حدود ۱.۱ درجه سانتی گراد افزایش پیدا كرده این نكته ذكر شده كه در فاصله سال های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ با افزایش ۰.۲ درجه سانتی گرادی دما روبرو بوده ایم.
همینطور اطلاعات مربوط به افزایش سطح دریاها بیشتر نگران كننده است. میانگین میزان افزایش سطح آب دریاها از سال ۱۹۹۳ تابحال ۳.۲ میلی متر در سال بوده است. هرچند، از ماه مه ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۹ این افزایش به پنج میلی متر در سال رسیده است. در بازه زمانی ۱۰ ساله ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۶ میانگین افزایش سطح آب دریا حدود چهار میلی متر در سال بوده است.
در این گزارش تاكید گردیده است كه افزایش سطح آب دریاها سرعت پیدا كرده و این نگرانی وجود دارد كه آب شدن پهنه های یخ در منطقه جنوبگان و گرینلند بالا آمدن سطح آب دریاها در آینده را تشدید می كند.
به گزارش شبكه خبری بی بی سی، همینطور در این گزارش به تهدیدهایی كه متوجه اقیانوس هاست اشاره شده و بیشتر از ۹۰ درصد گرمای مازاد ناشی از تغییرات اقلیمی به آب ها راه پیدا می كنند.1398/07/01
13:18:22
5.0 / 5
2573
تگهای خبر: آب , اقلیم , اقیانوس , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است