انتقاد معاون محیط زیست از برخی شیوه های كسب درآمد در غارها

انتقاد معاون محیط زیست از برخی شیوه های كسب درآمد در غارها

به گزارش حیوان خانگی بگیر معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست اظهار داشت: متاسفانه برخی افراد ناآگاه به دنبال كسب درآمد از غارها با تغییر ساختار آن و نورپردازی در غارها هستند.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، كیومرث كلانتری در كارگروه آموزشی محیط زیست غار كه به مناسبت روز غار پاك برگزار شده است، اظهار نمود: محیط زیست دیگر فقط صرفا دو كلمه نیست و وزن آن برابر شده است با ایمنی و سلامت.

معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست افزود: هر چه قدر جمعیت افزایش پیدا كند محیط زیست با تهدید و مشكلات بیشتری مواجه می شود و فشار برای تامین غذا و منابع بیشتر خواهد شد.

كلانتری با اشاره به اینكه كشور ما تنوع اقلیمی بالایی دارد اما لطمه پذیری زیست محیطی بالایی دارد، اشاره كرد: بطور متوسط سالانه به جمعیت كشور یك میلیون نفر افزوده می شود.

وی با اشاره به اینكه مظلوم ترین اكوسیستم ها در كشور ما كوه ها و تالاب ها هستند، اظهار داشت: كسانی كه به این اكوسیستم ها آزار می زنند در واقع ارزش های اكولوژیك و اقتصادی آنرا نمی دانند.

معاون محیط طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست اضافه كرد: غارها در گذشته محلی امن و مناسب جهت زندگی انسان بودند. برخی غارها هم اكنون آثار طبیعی ملی هستند اما متاسفانه به دست افرادی ناآگاه افتاده اند و نظارتی هم روی عملكرد آنها نمی گردد.

كلانتری در ادامه اشاره كرد: افرادی به دنبال كسب درآمد از غارها با تغییر ساختار آن هستند. وظیفه سازمان حفاظت محیط زیست این است كه ظرفیت غارها را در نظر بگیرد و با عنایت به آن برای غارها برنامه ریزی كند.

وی درانتها با اشاره به اینكه رویكرد سازمان حفاظت محیط زیست بهره برداری پایدار و اصولی است، اظهار داشت: هزاران غار در كشور داریم كه جزو سرمایه های ملی - طبیعی محسوب می شوند. ما اساسا برای حفاظت از غارها نیازمند تدوین قانون هستیم.

منبع:

1398/07/02
20:50:34
5.0 / 5
2474
تگهای خبر: آموزش , اقلیم , حفاظ , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است