با هدف تامین هوای پاك انجام می شود

فرصت ۱۰ ساله آمستردام برای جایگزینی خودرو های بنزینی با برقی

فرصت ۱۰ ساله آمستردام برای جایگزینی خودرو های بنزینی با برقی

به گزارش حیوان خانگی بگیر آمستردام كه می خواهد تا سال ۲۰۳۰ میلادی تردد وسایل نقلیه بنزینی و دیزلی را ممنوع كند، تنها یك دهه برای ایجاد زیرساخت های لازم جهت تأمین برق خودرو های برقی شهری فرصت خواهد داشت.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، بعنوان بخشی از طرح ممنوعیت وسایل نقلیه بنزینی و دیزلی در آمستردام از سال آینده استفاده از بعضی از وسایل نقلیه دیزلی خاص در مركز این شهر ممنوع خواهد شد. از سال ۲۰۲۲ میلادی هم اتوبوس های درون شهری و برون شهری تنها در صورت داشتن موتورهای برقی یا هیدروژنی مجاز به عبور و مرور در مركز شهر خواهند بود و تا سال ۲۰۳۰ میلادی هم تمامی وسایل نقیله در این شهر باید بدون انتشار گاز باشند.
معاون شهردار آمستردام در این رابطه توضیح داده كه مسائل بهداشتی و سلامتی برای داشتن هوایی پاك در اولویت این برنامه بوده و در كنار آن تحقق اهداف زیست محیطی نقش به سزایی داشته است. این شهر در نظر دارد با به صفر رساندن انتشار گازهای ناشی از حمل و نقل و كاهش انتشار سایر منابع، هوای پاك را برای همه افراد در آمستردام به ارمغان بیاورد.
آمستردام امید دارد بتواند با تمیز كردن هوا، میانگین امید به زندگی ساكنان آنرا به مدت سه ماه افزایش و میزان انتشار كربن دی اكسید را تا ۹ درصد كم كند.
شهرهای دیگری در سراسر جهان هم آغاز به كاهش وسایل نقلیه آلاینده كرده اند. برای مثال پاریس، مادرید، آتن و مكزیكو سیتی در سال ۲۰۱۶ میلادی متعهد شدند تا وسایل نقلیه دیزلی را تا سال ۲۰۲۵ میلادی ممنوع كنند. لندن هم امسال عوارض گزافی برای وسایل نقلیه ای كه مطابق با استانداردهای دقیق انتشار گازها نیستند، تعیین كرده و هم چنین چندین شهر آلمان محدودیت هایی را برای خودرو های دیزلی اعمال كرده اند.
هم اكنون آمستردام پنج ناحیه كم انتشار دارد كه تردد وسایل نقلیه ای كه بیشترین آلودگی را ایجاد می كنند، در آنها ممنوع می باشد. مقرر است این نواحی گسترش یافته و مقررات موجود هم در این زمینه سخت تر شود.
ساكنان این شهر هم به تعویض خودرو های خود با خودرو های الكتریكی از راه برنامه های تعویض خودرو و با كمك هزینه هایی كه در این زمینه داده می شود، تشویق می شوند. پیشبینی ها نشان داده است كه برق رسانی به شمار زیاد وسایل نقلیه الكتریكی جدید به ۲۳ هزار نقطه شارژ تا سال ۲۰۲۵ میلادی نیاز دارد.
آمستردام هم اكنون حدود ۳۰۰۰ نقطه شارژ در محل پاركینگ های عمومی دارد و تا ۱۰۰۰ نقطه شارژ جدید هم در حال نصب در خیابان های سراسر آن است و هر شهروندی كه یك خودروی الكتریكی بخرد قادر خواهد بود درخواست نصب یك نقطه شارژ در محله خود داشته باشد.
یك شركت انرژی اروپایی كه از مزارع بادی و خورشیدی و هم چنین بعضی از نیروگاه های گازی تامین انرژی را صورت می دهد مقرر است نقاط شارژ برای خانه ها، كسب و كارها و اماكن عمومی در اختیار آمستردام قرار دهد.
این نخستین باری است كه در جهان این مساله در مقیاس گسترده رخ می دهد. اما این مقیاس چالش های خاص خویش را به همراه دارد. برای مثال اگر تمام شهر بخواهند همزمان وسایل نقلیه خویش را شارژ كنند، سیستم خراب می شود. ازاین رو شركت انرژی اروپایی تامین كننده در حال ایجاد انعطاف پذیری برای مقابله با تغییراتی است كه در میزان تقاضا امكان دارد ایجاد شود.
هم اكنون حدود ۱۷ هزار خودروی الكتریكی در آمستردام وجود دارد اما این تعداد می تواند تا سه سال آینده چهار برابر شود.
بنا بر گزارش سی ان ان، خیلی از خدمات تاكسی و اتومبیل این شهر تابحال الكتریكی شده اند اما همه دارندگان خودرو های شخصی استطاعت تعویض خودرو های خود و خرید خودرو های الكتریكی را ندارند. از همین رو مقامات این شهر از ضرورت تامین خودرو های انتشار صفر ارزان و هم چنین بازار دست دوم این خودرو ها تا سال ۲۰۲۵ میلادی اطلاع داده اند.1398/07/22
13:15:28
5.0 / 5
1959
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است