آمریكا قصد خود برای خروج از توافق پاریس را به اطلاع سازمان ملل رساند

آمریكا قصد خود برای خروج از توافق پاریس را به اطلاع سازمان ملل رساند

به گزارش حیوان خانگی بگیر دولت آمریكا رسما سازمان ملل متحد را از قصد خود برای خروج از توافق اقلیمی پاریس آگاه كرده است.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، با تسلیم اطلاعیه دولت آمریكا فرایند یك ساله خروج از این توافق آغاز می شود به صورتی كه یك روز پس از انتخابات ۲۰۲۰ آمریكا تكمیل خواهد شد.
این توافق را ۱۸۸ كشور برای مقابله با تغییرات اقلیمی امضا كرده اند.
مایك پومپئو، وزیر خارجه آمریكا ماه پیش با بیان قصد آمریكا در این زمینه ادعا نمود كه توافق پاریس "بار اقتصادی غیرعادلانه ای" بر دوش آمریكا می گذارد.
هرچند گزارشی كه در دسامبر ۲۰۱۸ از جانب موسسه امور بین المللی و اروپایی صادر شد ارزیابی می كرد كه تصمیم ترامپ "صدمه ای واقعی" به توافق پاریس می زند و بهانه اخلاقی و سیاسی لازم برای شانه خالی كردن از این توافق را برای سایرین هم فراهم می آورد.
دانشمندان و فعالان محیط زیست نگران تأثیر خروج آمریكا از توافق هستند. دولت ترامپ سیاستی را دنبال كرده است كه منتقدان آنرا تعقیب و تخریبِ قوانین زیست محیطی آمریكا می دانند.
برپایه توافق پاریس، آمریكا و ۱۸۷ كشور دیگر متعهد می شدند میزان افزایش دما را نسبت به دوران ماقبل صنعتی زیر دو درجه سانتیگراد نگاه دارند و حتی برای محدود كردن آن به ۱.۵ درجه بكوشند. با تصمیم ترامپ برای خروج از این توافق، آمریكا تنها كشوری خواهد بود كه به آن پایبند نیست.
این كشور قبل از این امكان خارج شدن از توافق را نداشت و در واقع در نخستین فرصت ممكن برپایه مفاد توافق در این جهت گام برمی دارد.
به گزارش بی بی سی، آمریكا هم اكنون مسئول ۱۵ درصد تولید دی اكسید كربن جهان است و در عین حال یك منبع مهم مالی و فنی برای كشورهای درحال توسعه كه برای مقابله با گرمایش تلاش می كنند بشمار می رود.1398/08/15
20:07:29
5.0 / 5
1939
تگهای خبر: اقلیم , تولید , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است