تولد بره های قوچ و میش ارمنی در منطقه حفاظت شده بیجار

تولد بره های قوچ و میش ارمنی در منطقه حفاظت شده بیجار

به گزارش حیوان خانگی بگیر كردستان رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بیجار اظهار داشت: با شروع فصل زادآوری، نخستین تصاویر از تولد بره های قوچ و میش ارمنی در منطقه حفاظت شده بیجار توسط ماموران یگان حفاظت به ثبت رسید.


علی اصغر هدایت زاده در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: پوشش گیاهی غنی، افزایش نزولات جوی، دمای مناسب هوا، امنیت غذایی و آرامش وحوش باعث امیدواری شده است که امسال شاهد تعداد بیشتری از دوقلوزایی میش ارمنی در این منطقه بود.
از تشدید اقدامات حفاظتی همزمان با فصل زادآوری حیات وحوش اطلاع داد و اضافه کرد: گشت و کنترل و تشدید پایش های مداوم ماموران اجرایی یگان حفاظت در مکان های حساس منطقه به منظور افزایش ضریب حفاظتی وحوش در این فصل صورت می گیرد.
وی افزود: محیط بانان منطقه حفاظت شده بیجار فعال تر و هوشیار تر از همیشه، مناطق تحت مدیریت را حراست و کنترل می کنند و از سودجویی و اقدام های مغایر قانون شکار چیان غیر مجاز و افرادی که اقدام به زنده گیری نوزادان حیات وحش کنند به شدت جلوگیری و برخورد خواهد شد.
هدایت زاده همینطور از همه دوستداران محیط زیست و همشریان فهیم بومی این منطقه درخواست نمود حافظ حیات وحش بخصوص بره های قوچ و میش ارمنی باشند و چنانچه در هرساعت از شبانه روز با هرگونه تخلف زیست محیطی مواجه گشتند به پاسگاه های مستقر در منطقه یا اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بیجار اطلاع دهند.
منطقه حفاظت شده بیجار با 32 هزار هکتار وسعت از سال 1350 بعنوان منطقه حفاظت شده معرفی شده است که یکی از قدیمی ترین مناطق تحت مدیریت حفاظت محیط زیست کشور به شمار می آید که در آخرین مطالعات تفصیلی منطقه 23 گونه پستاندار، حدود 130 گونه پرنده و 12 گونه خزنده و تنوع مناسب پوشش گیاهی نشان از غنای تنوع زیستی آن دارد.1399/02/23
23:25:50
5.0 / 5
2104
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است