محققان دانماركی پی بردند؛

سقط جنین مكرر ریسك دیابت را زیاد می كند

سقط جنین مكرر ریسك دیابت را زیاد می كند

به گزارش حیوان خانگی بگیر مطالعه جدید نشان داده است هر چقدر تعداد حاملگی های از دست رفته بیشتر باشد، ریسك مبتلا شدن به دیابت افزایش خواهد یافت.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر، محققان بیمارستان دانشگاه کپنهاگ دانمارک داده های حدود ۲۵ هزار زن دانمارکی را که بین سال های ۱۹۵۷ تا ۱۹۹۷ به دنیا آمده بودند و بین سال های ۱۹۷۷ تا ۲۰۱۷ مبتلا به دیابت شده بودند را بررسی کردند.
این زنان با گروه کنترل شامل حدود ۲۴۸ هزار زن در رده سنی و تحصیلات مشابه که مبتلا به دیابت نبودند مقایسه شدند.
نتایج نشان داد در مقایسه با خانمهایی که هیچگاه سقط جنین نداشتند، خانمهایی که یک، دو یا سه بار سقط جنین داشتند به ترتیب ۱۸، ۳۸ و ۷۱ درصد بیشتر با ریسک ابتلاء به دیابت نوع۲ مواجه بودند.
«پیا اگراپ»، سرپرست تیم تحقیق، در اینباره می گوید: «ناراحتی روانی ناشی از دست دادن حاملگی باعث شروع تغییراتی در سبک زندگی می شود که شاخص توده بدنی و در نتیجه ریسک ابتلاء به دیابت نوع۲ را زیاد می کند.»
به گفته محققان، ارتباط بین سقط جنین و ابتلاء به دیابت نوع۲ تنها از راه چاقی قابل توضیح نیست. بلکه این ارتباط می تواند ناشی از شاخص های مشترک ایمونولوژیک و متابولیکی باشد.
محققان برانجام تحقیقات بیشتر در این حوزه تاکید دارند. آنها به خانمهایی که بیشتر از سه بار سقط جنین داشته اند سفارش می کنند که میزان قندخون شأن را تحت کنترل داشته باشند.

1399/03/04
15:12:53
5.0 / 5
2161
تگهای خبر: زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است