مدیركل حفاظت محیط زیست كهگیلویه و بویراحمد خبر داد

تجهیز دهیاران روستاهای حاشیه پارك ملی و منطقه حفاظت شده دنا به وسایل اطفاء حریق

تجهیز دهیاران روستاهای حاشیه پارك ملی و منطقه حفاظت شده دنا به وسایل اطفاء حریق

حیوان خانگی بگیر: كهگیلویه و بویراحمد مدیركل حفاظت محیط زیست استان كهگیلویه و بویراحمد از تجهیز دهیاران روستاهای حاشیه مناطق حفاظت شده پارك ملی و منطقه حفاظت شده دنا به انواع تجهیزات اطفاء حریق همچون دستگاه های دمنده، آتشكوب، كفش و فلاكسی پك برای اولین بار آگاهی داد.


"سید اسدالله هاشمی" دهیاران را نمایندگان محیط زیست در مناطق دانست و اضافه کرد: مردم بدون چشم داشتی در اطفاء آتش سوزی ها حضوری پر رنگ داشتند و پیش از اینکه ما به آتش برسیم شما در آنجا حضور دارید.
وی حریق را یک معضل برای طبیعت دانست و اظهارکرد: متاسفانه شاهد می باشیم که در برخی از مواقع افراد سود جو به صورت مخفیانه سرمایه ملی را به آتش می کشند که نیاز است جوامع محلی را فعال و تجهیز نماییم تا در صورت وقوع آتش در دقایق طلایی از گسترش آن جلوگیری نمایند.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کهگیلویه و بویراحمد دهیاران را سفیران محیط زیست در مناطق عنوان و اشاره کرد: این وسایل به صورت امانی به دهیاران، بعنوان نمایندگان مردم و سفیران زیست محیطی این اداره، تحویل داده شد تا در صورت وقوع آتش نسبت به وسایل اطفاء حریق مجهز باشند.
به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از اداره روابط عمومی حفاظت محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد، هاشمی، گریزی به برنامه های این اداره کل در بهره برداری پایدار از مناطق با مشارکت جوامع محلی و روستایی زد و بیان کرد: روستاهایی که ظرفیت گردشگری دارند، می توانند طی انعقاد قراردادی با این اداره کل، بدون مالکیت، در کاشت گیاهانی نظیر زعفران و گل نرگس اقدام نموده و از منافع آن بهره مند شوند.
منبع:

1399/03/20
14:28:35
5.0 / 5
1760
تگهای خبر: حفاظ , دستگاه , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است