آخرین وضعیت پرونده محیط بان همدانی محكوم به اعدام

آخرین وضعیت پرونده محیط بان همدانی محكوم به اعدام

به گزارش حیوان خانگی بگیر فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست ضمن تشریح آخرین وضعیت پرونده «سعید مومیوند» - محیط بان محكوم به اعدام - اظهار داشت: این پرونده در دیوان عالی كشور در حال بررسی است.سرهنگ جمشید محبت خانی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: محیط بان «مومیوند» در سال ۹۷ به اعدام محکوم اما در خردادماه ۹۸ با پیگیری ها و اعتراض های انجام شده حکم او نقض شد و دیوان عالی کشور پرونده را برای تجدیدنظر به دادگاه فرستاد. در نتیجه پرونده به دستگاه قضایی همدان بازگشت ولی مجدد در دادگاه استان، رای قصاص صادر و این محیط بان محکوم به اعدام شد.

وی افزود: با اعتراض دوم به رای دادگاه، پرونده محیط بان «مومیوند» برای بار دوم به دیوان عالی کشور فرستاده شد و ما حالا منتظر تصمیم دیوان عالی در اینباره هستیم.

به گفته فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست قطعا اصلاح قانون استفاده از سلاح توسط محیط بانان که در قانون پشتیبانی از محیط بانان به آن اشاره شده است، در این پرونده به محیط بان محکوم به اعدام کمک خواهد نمود.

به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، در سال ۹۵ محیط بانان اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان در منطقه محافظت شده «نشر»، شاهد حضور فردی مسلح در این منطقه حافظت شده می شود. خودرو آنها که پیکان بود را توقیف می کنند و یکی از دو سرنشین متواری می شود. محیط بان بعد از اخطار فراوان مبادرت به شلیک هوایی می کند اما با عنایت به ناهموار بودن زمین و شرایط منطقه این تیر ناخواسته به فرد خاطی برخورد می کند. فرد مجروح متأسفانه بعد از گذراندن ۱۷ روز در کما، جان خویش را از دست می دهد و بعد از دو سال رأی قصاص نفس برای محیط بان صادر و محیط بان در سال ۹۷ به اعدام محکوم می شود.

منبع:

1399/04/15
17:21:51
5.0 / 5
1959
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است