مدیركل منابع طبیعی كهگیلویه و بویراحمد:

۲ مورد آتش سوزی در جنگل ها و مراتع بویراحمد مهار گشت

۲ مورد آتش سوزی در جنگل ها و مراتع بویراحمد مهار گشت

كهگیلویه و بویراحمد مدیركل منابع طبیعی استان كهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: ۲ مورد آتش سوزی در جنگل ها و مراتع بویراحمد مهار گشت.


«غلام حسین حکمتیان اصل» در گفت و گو با خبرنگار ایسنا با اشاره به اینکه این آتش سوزی ها در جنگل ها و مراتع مناطق "دهنو"و "رهمالی" این شهرستان رخ داده است، اضافه کرد: آتش سوزی منطقه دهنو یاعت ۱۶ و ۳۰ دقیقه شروع و ساعت ۲۰ و ۳۰ دقیقه با تلاش نیروهای مردمی و منابع طبیعی مهار و خاموش شد.
وی اظهارکرد: آتش سوزی منطقه"رهمالی" هم ساعت ۱۶ شروع و بعد از دو بار مهار و کنترل نهایتا ساعت ۲۳ دوشنبه شب مهار و خاموش شد.
مدیرکل منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه علت هر دو اتش سوزی عامل انسانی بوده اما عمدی یا سهوی بودن آن مشخص نمی باشد، تصریح کرد: به دنبال این دو آتش سوزی ۱۵ هکتار جنگل و مرتع شهرستان بویراحمد خسارت دیده اند.
حکمتیان اصل خاطرنشان کرد: تنها نیروهای مردمی در مهار و خاموش کردن این آتش سوزی ها به نیروهای منابع طبیعی کمک کردند.
وی افزود: الان بعضی از نیروهای منابع طبیعی در منطقه" رهمالی" حضور دارند تا در صورت شلعه ور شدن کنده های باقی مانده در نخستین فرصت مبادرت به خاموش کردن آتش کنند.
مدیرکل منابع طبیعی استان کهگیلویه و بویراحمد بیان نمود: از آغاز سالجاری تابحال ۲۱۵ مورد آتش سوزی در جنگل ها و مراتع استان کهگیلویه و بویراحمد رخ داد که از این تعداد ۶۰ مورد بیشتر از یک هکتار بود و در مجموع ۱۴۹۹ هکتار جنگل و مرتع خسارت دیده اند.1399/06/26
11:13:39
5.0 / 5
1605
تگهای خبر: جنگل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است