یافته محققان اسپانیایی؛

ارتباط میزان كم زینك با افزایش ریسك مرگ كرونایی

ارتباط میزان كم زینك با افزایش ریسك مرگ كرونایی

مطالعات نشان می دهد میزان پایین زینك در خون با افزایش خطر مرگ و میر در بیماران كووید19 مرتبط می باشد.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر، مطالعات قبلی نشان داده بودند که افزایش میزان زینک درون سلولی به شکل مؤثری به تولید و تکثیر شماری از ویروس ها لطمه می رساند.
دکتر «روبرتو فرناندز»، سرپرست تیم تحقیق از بیمارستان درمار بارسلونا، در این زمینه می گوید: «ما دریافتیم میزان پایین زینک پلاسما خون با نتایج ضعیفی برای بیماران مبتلا به کووید ۱۹ مرتبط می باشد.»
در این مطالعه، شدت بیماری کووید ۱۹ در هنگام بستری شدن افراد در بیمارستان اندازه گیری شد. میزان زینک پلاسما خون هم در زمان ناشتا اندازه گیری شد.
سپس از مدل سازی کامپیوتری و آنالیزهای آماری برای ارزیابی تاثیر زینک بر نرخ مرگ و میر این گروه از بیماران استفاده شد. در مجموع ۶۱۱ بیمار در طول مدت مطالعه بستری شدند که ۲۴۹ نفر از این بیماران فوت کردند.
نتایج نشان داد میانگین میزان زینک در میان ۲۴۹ بیمار فوت شده mcg/dl ۴۳ بود حال آنکه این رقم در میان بازماندگان mcg/dl ۶۳.۱ بود.
طبق یافته پژوهشگران، میزان زینک کمتر از mcg/dl ۵۰ در خون بیماران در زمان بستری شدن در بیمارستان، ۲.۳ مرتبه با افزایش خطر مرگ در بیمارستان مرتبط بود.

1399/07/10
19:07:54
5.0 / 5
1398
تگهای خبر: بیماری , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است