در جمع خبرنگاران مطرح شد؛

واكنش حریرچی به درخواست تعطیلی دو هفته ای تهران

واكنش حریرچی به درخواست تعطیلی دو هفته ای تهران

به گزارش حیوان خانگی بگیر معاون كل وزارت بهداشت، در واكنش به پیشنهاد تعطیلی دو هفته ای شهر تهران برای كاهش موارد مبتلا شدن به كرونا، توضیحاتی عرضه داد.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر، ایرج حریرچی، در حاشیه مراسم بدرقه شهید مدافع سلامت محمد زارع جوشقانی رئیس بیمارستان لبافی نژاد که در دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برگزار شد، در ارتباط با درصد ابتلاء و مرگ و میر در میان کادر درمان کشور، اظهار داشت: در همه کشورهای دارای شیوع بالای کرونا، درصد ابتلاء و فوتی کادر درمان، پزشکان و پرستان میزان قابل توجه بوده است. میزان ابتلاء و فوتی در میان جامعه پزشکی ما هم که فداکارانه و ایثارگرانه عرضه خدمت می کنند، همین گونه است، ولی در مقایسه با سایر کشورها عدد و رقم مشخص ندارم.
وی با اشاره به درخواست شورای شهر در خصوص تعطیلی دو هفته ای تهران برای کنترل شیوع بیماری، اضافه کرد: این درخواست باید ابتدا در ستاد ملی کرونا مطرح تا در این رابطه تصمیم گیری شود ولی هنوز مطرح نشده است.
معاون کل وزارت بهداشت، در پاسخ به انتقادات در مورد پروتکل های درمانی کرونا در کشور، اظهار داشت: همین جا خیلی واضح و شفاف اعلام می کنم که با عنایت به اطلاعات علمی موجود در دنیا، هنوز هیچ داروی خاص و مؤثری برای این بیماری وجود ندارد.
وی افزود: در همین راستا مطالعه اخیر سازمان بهداشت جهانی هم نشان داد که داروی رمدسیویر و چند داروی دیگر که خیلی بر روی آنها حساب می شد، چه در مرگ و میر و چه در طول مدت بیماری بی تأثیرند و به اعتقاد من افکار عمومی و رسانه ها به جای اینکه دنبال دارو بگردند، اجازه بدهند تا دانشمندان دارو را کشف کنند.
به گفته معاون کل وزارت بهداشت، همگی ما باید قسمت اعظم نیروی خویش را بر روی اصلاح رفتارهای اجتماعی مردم و اجرای فاصله گذاری های اجتماعی قرار دهیم.
حریرچی با اشاره به اینکه اعلام و انتشار خبر کشف و تولید دارو و اکسن کرونا خدمت نیست، اظهار نمود: با انتشار هر خبری درباره دارو واکسن کرونا که اکثراً هم بی اساس و کم اساس هستند، سطح و میزان رعایت فاصله گذاری های اجتماعی در سطح جامعه کمتر می شود.
معاون کل وزارت بهداشت، با اشاره به اینکه در کوتاه مدت بعید است دارو و واکسن مؤثری برای دسترسی مردم آماده شود، اضافه کرد: درصد مرگ و میر کرونا با میزان ابتلا، ارتباط مستقیم دارد.

1399/07/28
15:50:47
5.0 / 5
1327
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , پزشك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است