كاهش آلودگی هوا با نانوفیلترهای صنعتی محققان كشور

كاهش آلودگی هوا با نانوفیلترهای صنعتی محققان كشور

به گزارش حیوان خانگی بگیر با عنایت به افزایش آلاینده ها در کلانشهرهای کشور یکی از شرکتهای دانش بنیان نانوفیلترهای صنعتی را به بازار عرضه نموده که قدرت جذب آلاینده های بیشتری نسبت به سایر فیلترها دارد.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، این روزها آلودگی هوا شدت بیشتری پیدا کرده و فیلترهای حاوی نانوالیاف می تواند به کاهش آلودگی کمک شایانی کند، ازاین رو یکی از شرکتهای سازنده فیلتر، فیلترهای نانویی برای این منظور تولید و به بازار عرضه می کند.
این محصول به علت وجود نانوالیاف، قدرت جذب آلاینده های آن نسبت به فیلترهای رایج بسیار بالاتر بوده و امکان گیراندازی ذرات زیر ۲٫۵ میکرون در این فیلترها وجود دارد. ازاین رو شرکت ها و کارخانه های تولیدی می توانند با استفاده از این فیلترها نسبت به جذب ریزگردها از خروجی کارخانه اقدام نمایند و در نهایت میزان رهایش ریزگردهای خطرناک به محیط زیست به حداقل برسد.
فیلترهای صنعتی حاوی نانوالیاف پلیمری یکی از محصولات این شرکت است که قابلیت زدایش ذرات آلاینده از خروجی کارخانه ها را دارد و در صنایع سیمان، فولاد، آرد، گچ، روغن نباتی و هر صنعتی که در جریان تولید غبار ایجاد می کند، به کار می آید. فیلترهایی که به صورت معمول در کارخانجات و صنایع استفاده می شود میکروفیلتر بوده که قابلیت فیلتراسیون بالایی ندارد، ولی نانوفیلترها به واسطه جذب بالا و فیلتراسیون سطحی که با استفاده از نانوالیاف صنعتی انجام می شود، قابلیت غبارگیری تا سطح قابل توجهی را دارند.
کارایی این فیلترها به علت وجود نانوالیاف افزایش یافته و در عین حال طول عمر فیلتر هم بهبود قابل توجهی پیدا می کند. این در شرایطی است که مصرف انرژی دستگاهی که از این فیلتر استفاده می نماید، کاهش می یابد؛ چون وقتی فیلتر دیرتر اشباع می شود، افت فشار کمتری بوجود می آورد و در نتیجه توان دستگاه را بالا می برد.
بر مبنای اعلام ستاد نانو، نام بیشتر از ۶۰۰ شرکت در فهرست مشتریان این محصول قرار دارد که فولاد مبارکه و ذوب آهن اصفهان همچون این مشتریان به حساب می آید.1399/10/12
23:23:37
5.0 / 5
1283
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است