یك فوق تخصص عفونی تاكید كرد؛

علایم مسمومیت در هوای آلوده را با كرونا اشتباه نگیرید

علایم مسمومیت در هوای آلوده را با كرونا اشتباه نگیرید

یک فوق تخصص عفونی، اظهار داشت: برای تشخیص مسمومیت ناشی از آلوگی هوا یا مبتلاشدن به کرونا باید به پزشک مراجعه کرد، برای اینکه عوارض کرونا با آلودگی هوا حدودا یکسان است.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر، علیرضا فاطمی با اشاره به اینکه آلودگی هوا برای افراد معمولی تغییرات آنی و لحظه ای ایجاد نمی کند، اظهار نمود: علامت هایی همانند سوزش چشم، سردرد و حالت تهوع همچون علایم شایع آلودگی هوا در افراد معمولی است.
وی اضافه کرد: آلودگی هوا می تواند آلرژی و بیماریهای زمینه ای در مبتلایان به بیماریهای ریوی را تشدید کند.
فاطمی با اشاره به اینکه افرادی که بیماریهای زمینه ای آلرژیک دارند ممکنست آبریزش بینی شدید تری در آلودگی هوا در مقایسه با سایرین تجربه کنند اشاره کرد: ممکنست تداخل بیماریهای زمینه ای همانند آلرژی با آلودگی هوا در این افراد عوارضی مشابه با کرونا داشته باشد.
این فوق تخصص عفونی با اعلان اینکه سینوزیت هم می تواند ترشحات پشت حلق را در آلودگی هوا افزایش دهد توضیح داد: این نشانه ها و علایم نباید با کرونا اشتباه گرفته شود چونکه در افرادی که ریه های تحریک پذیر با آلرژن ها دارند، ممکنست علائمی همانند سرفه، تنگی نفس که از شایع ترین نشانه های ابتلاء به کووید ۱۹ است، ایجاد شود.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با اشاره به اینکه آب ریزش بینی، سوزش گلو، ترشحات پشت حلق و یا سرفه های تک تک می تواند از دیگر علامت آلودگی هوا باشد، اظهار داشت: معمولاً سردردهای مقطعی و سوزش چشم از علایم شایع کرونا نیست.
فاطمی با اعلان اینکه برای تشخیص بین مسمومیت ناشی از آلودگی هوا یا ابتلاء به کرونا باید به پزشک مراجعه کرد، افزود: عوارض کرونا با آلودگی هوا تقریباً یکسان و خطرناکست با این تفاوت که کرونا اختلالاتی همانند از دست دادن حس بویایی و چشایی را معمولاً به دنبال دارد.
وی سرگیجه، عدم توجه و فراموشی لحظه ای را از دیگر علامت های آلودگی هوا ذکر کرد و اظهار داشت: علایم و اختلالاتی که در مغز و اعصاب بواسطه ابتلاء به کرونا ایجاد می شود طولانی مدت است و شاید ماه ها زمان بر باشد ولی در آلودگی هوا بعد پاک شدن هوا سردرد، سرگیجه، تهوع و استفراغ از بین می رود.
عضو هیئت علمی دانشگاه اضافه کرد: خلطی که به سبب آلودگی هوا از گلو خارج می شود، سیاه رنگ است، در صورتیکه خلط بیمار مبتلا به کرونا معمولاً روشن است و چنانچه عفونی شده باشد، رنگ سبز متمایل به زرد دارد و سرفه های ناشی آلودگی هوا و کرونا تقریباً شبیه به هم هستند.
فاطمی نسبت به قرارگیری طولانی در معرض آلودگی هوا خصوصاً در افراد در معرض خطر هشدار داد و اضافه کرد: اگر چنانچه مدت آلودگی هوا طولانی و پایدار باشد، ممکنست عوارضی همانند سکته های مغزی را نیز به دنبال داشته باشد.
وی یکی دیگر از نشانه های کرونا را درد عضلات و قفسه سینه ذکر کرد و افزود: علامت های خستگی، کوفتگی و سرگیجه که نشانه های مشخص آلودگی هواست را با کرونا اشتباه نگیرید ضمن اینکه سر دردهای ناشی از آلودگی هوا با مصرف مسکن ها بهبود می یابد، ولی سردردهای کرونا ممکنست به هر مسکنی جواب ندهند.

1399/11/06
14:26:58
0.0 / 5
1008
تگهای خبر: آب , آلودگی هوا , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
لینکهای حیوان خانگی بگیر
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است