مدیر درمان تامین اجتماعی اردبیل:

بخش همودیالیز تأمین اجتماعی اردبیل به بهره برداری می رسد

بخش همودیالیز تأمین اجتماعی اردبیل به بهره برداری می رسد

به گزارش حیوان خانگی بگیر مدیر درمان تأمین اجتماعی استان اردبیل اظهار داشت: با عنایت به نیاز بیماران دیالیزی به افزایش تخت های بیمارستانی بخش همودیالیز استان با اعتباری بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان افتتاح می شود.به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از مهر، قادر برجی ظهر پنجشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان اردبیل بابیان اینکه ۴۸ درصد از جمعیت استان تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرار دارند اظهار نمود: هم اکنون درمان مستقیم در ۲ بیمارستان استان با بیشتر از ۲۰۰ تخت به بیمه شدگان عرضه می شود و ۲ پلی کلینیک هم در اردبیل و مشگین شهر فعالیت می نمایند.
وی به راه اندازی دو درمانگاه تخصصی در شهرستان خلخال و گرمی هم اشاره نمود و اضافه کرد: ۹۱۹ نفر پرسنل در حوزه درمان تأمین اجتماعی استان اردبیل هم در حوزه درمان غیر مستقیم به مردم استان خدمت رسانی می کنند.
اعتبارات تأمین اجتماعی افزایش ۱۵۲ درصدی داشته است
مدیر درمان سازمان تأمین اجتماعی استان اردبیل به تشریح میزان اعتبارات اختصاص یافته در حوزه درمان پرداخت و اظهار داشت: اعتبارات در سال ۹۹ به ۲۵۰ میلیارد تومان رسیده که نسبت به سالهای گذشته از افزایش ۱۵۲ درصدی برخوردار بوده است.
برجی از رشد بیشتر از سه هزار درصدی اعتبارات در حوزه پروژه های عمرانی تأمین اجتماعی اطلاع داد و اضافه کرد: تعمیرات و بازسازی تجهیزات پزشکی مراکز درمانی هم با رشد ۱۰۸۲ درصدی برخوردار بوده است که این مهم گامی مؤثر در توسعه مراکز درمانی تأمین اجتماعی در استان اردبیل بوده است.

رسیدگی به بیشتر از ۳۰۰ هزار نسخه پزشکی بیمه شدگان تأمین اجتماعی
مدیر درمان سازمان تأمین اجتماعی استان اردبیل از انعقاد قرارداد با بیشتر از ۷۰۰ مرکز درمانی در استان سخن گفت و خاطرنشان کرد: طبق این قرارداد ۱۶ بیمارستان، ۳۹ پلی کلینیک، ۶ دی کلینیک، ۹۴ مرکز بهداشتی و درمانی و ۶۴۰ واحد خصوصی درمانی است ملزم به عرضه خدمات به بیمه شدگان تأمین اجتماعی هستند.
وی مشکلات سالهای اخیر تأمین اجتماعی را کمبود زیر ساخت ها و امکانات درمانی دانست و اظهار داشت: با عنایت به افزایش جمعیت بیمه شدگان و تراکم بالای خدمات عرضه شده ضروریست تا با تأمین بودجه های مورد نیاز و اعتبارات استانی و ملی به رفع کمبودها و خلاءهای مراکز درمانی استان اردبیل بپردازیم.
برجی به عرضه خدمات غیر حضوری و راه اندازی نسخه های الکترونیکی امسال اشاره نمود و اضافه کرد: در ۹ ماهه اول سالجاری ۳۱۷ هزار نسخه مورد رسیدگی قرار گرفته که میانگین هزینه هر نسخه ۲۹ هزار تومان بوده و همینطور تعداد اسناد بستری ۳۴ هزار مورد بود که میانگین هزینه هر بستری ۲ میلیون تومان بوده است.
اختصاص ۲۱ میلیارد تومان به اورژانس بیمارستان سبلان اردبیل
رئیس سازمان تأمین اجتماعی استان اردبیل از افتتاح اورژانس بیمارستان سبلان اردبیل همزمان با دهه فجر اطلاع داد و بیان نمود: اورژانس بیمارستان سبلان تأمین اجتماعی با اعتباری بالغ بر ۲۱ میلیارد تومان و در مساحت دو هزار و ۵۰۰ مترمربع راه اندازی شده و تعداد تخت های این بخش از بیمارستان به ۳۶ تخت ارتقا یافته است.
برجی راه اندازی درمانگاه عمومی و تخصصی بیمارستان سبلان به متراژ ۴ هزار و ۷۰۰ مترمربع را همچون پروژه های سال آینده عنوان نمود و اظهار داشت: اعتباراختصاص یافته به این مجموعه ۳۵ میلیارد تومان است و شامل مرکز جامع تصویربرداری، رادیوگرافی، پانور کس دندانی، ماموگرافی، سونوگرافی و سی تی اسکن، MRI با اعتباری بالغ بر ۱۴ میلیارد تومان می باشد.

بیش از ۶۰۰ بیمار دیالیزی در استان اردبیل تحت درمان هستند
مدیردرمان سازمان تأمین اجتماعی استان اردبیل اظهار داشت: یکی از موضوعات مهم در استان اردبیل تعداد تخت های موجود برای بیماران دیالیزی است چون که از مجموع ۶۶۴ بیمار دیالیزی در استان، ۳۴۶ بیمار تحت پوشش تأمین اجتماعی هستند و امکانات موجود پاسخگو این بیماران نمی باشد
برجی خاطرنشان کرد: بر مبنای میانگین جهانی برای هر دستگاه ۴ بیمار دیالیزی مورد استفاده قرار می گیرد و این رقم در کشور به ازای هر ۵ بیمار یک دستگاه است که متأسفانه در استان اردبیل این رقم به ازای هر ۸ نفر یک دستگاه است.
وی تعداد دستگاههای فعال دیالیز در استان را ۸۳ دستگاه اعلام نمود و اضافه کرد: تا آخر سال جاری بخش همو دیالیز در استان افتتاح می گردد که ۱۱ تخت دیالیز با امکانات ویژه با اعتباری بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان در اختیار مردم عزیز استان قرار خواهد گرفتمنبع:

1399/11/10
16:56:18
0.0 / 5
984
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
لینکهای حیوان خانگی بگیر
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است