معاون اداره كل حفاظت محیط زیست لرستان:

آنفلوآنزای سراب چنگایی مربوط به پرندگان بومی است

آنفلوآنزای سراب چنگایی مربوط به پرندگان بومی است

به گزارش حیوان خانگی بگیر لرستان معاون پایش اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان اظهار داشت: آنفلوآنزا در سراب چنگایی خرم آباد مربوط به پرندگان بومی بوده است.


دکتر الهام برنا در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: از اواخر شهریورماه امسال تمام گشت های مشترک را با دامپزشکی لرستان در شهرهای استان فعال شدند.
وی با اعلان اینکه در مناطقی که منابع آبی دارند و محل زمستان گذرانی و مهاجرت پرندگان مهاجر هستند گشت های مشترک تشدید شده است، افزود: در تالاب های پلدختر، دریاچه پشت سدها نظیر ایوشان، دریاچه کیو در خرم آباد و تمام آبگیرهایی که پرندگان وحشی زندگی و یا مهاجرت می کنند بصورت مستمر رصد و پایش ها انجام می شوند.
معاون پایش اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان اظهار داشت: سازمان امسال بدلیل شیوه کرونا ویروس هیچ نوع مجوز شکار صید پرنده و گزار صادر نکرده است.
برنا در مورد رویت آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در منطقه سراب چنگایی اضافه کرد: آنفلوآنزا شامل پرندگان بومی بوده و همکاران دامپزشکی هماهنگی لازم و سرعت عمل خوبی داشتند.
وی با اشاره به اینکه معدوم سازی در منطقه سراب چنگایی خرم آباد توسط دامپزشکی لرستان انجام شده است، اشاره کرد: در این منطقه پروتکل های بهداشتی رعایت و به شعاع سه کیلومتری بر طبق دستورالعمل ها قرنطینه شده و دانشگاه علوم پزشکی نیز واکسیناسیون در حال انجام واکسیناسیون اهالی منطقه است.
برنا اضافه کرد: در زمان آنفلوانزای مثبت پایش ها را بصورت مرتب و ادامه دار انجام می دهیم و همکاری لازم را با دامپزشکی لرستان داریم تا بتوانند این بیماری را مهار کنند.
منبع:

1399/12/10
22:36:33
0.0 / 5
435
تگهای خبر: آب , بهداشت , بیماری , پرندگان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است