زمین زیستگاه ۵۰ میلیارد پرنده وحشی است

زمین زیستگاه ۵۰ میلیارد پرنده وحشی است

حیوان خانگی بگیر: نتایج یک پژوهش بزرگ نشان میدهد که حداقل 50 میلیارد پرنده وحشی و بیش از یک میلیارد گنجشک در جهان وجود دارد.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، طبق این برآورد جدید حداقل ۵۰ میلیارد پرنده وحشی در جهان وجود دارد و گنجشک های خانگی (شهری) به تنهایی حدود ۱.۶ میلیارد از این تعداد را می سازند.
بر طبق این ارزیابی سه گونه دیگر شامل سارهای اروپایی، پرستوهای انباری و صدف حلقه ای-صورت بیش از یک میلیارد جمعیت دارند. همین طور بیشتر گونه های پرندگان نادر هستند و از هر ۱۰ گونه حدود یک گونه کمتر از ۵۰۰۰ جمعیت دارند.
تیمی از پژوهشگران دانشگاه نیو ساوت ولز در سیدنی استرالیا اظهار داشتند: برآورد جمعیت پرندگان جهان به کوشش های حفاظتی برای نجات پرندگان از انقراض کمک خواهدنمود.
بگفته آنان ما زمان و هزینه زیادی را صرف شمارش گونه های خود می نماییم اما واقعا باید به این فکر کرد که چگونه تنوع زیستی را که کره زمین را با آن به اشتراک داریم محاسبه نماییم.
به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از بی بی سی، شمارش تعداد پرندگان در جهان یک کار پیچیده است و نمیتوان پاسخ قطعی برای آن پیدا کرد. در تخمین های گذشته ۲۰۰ تا ۴۰۰ میلیارد پرنده متعلق به ۱۰ تا ۱۳ هزار گونه پرنده برآورد شده اند.
منبع:

1400/02/29
12:00:36
5.0 / 5
402
تگهای خبر: انقراض , پرندگان , حفاظ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است