هوای گرم بیشتر استانها در ایام پایانی هفته

هوای گرم بیشتر استانها در ایام پایانی هفته

رئیس مرکز ملی پیشبینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا ضمن اشاره به استقرارهوای گرم و پایدار در غالب مناطق کشور در ایام پایانی هفته از تداوم خیزش گرد و خاک در نقاط مختلف ایران اطلاع داد.صادق ضیاییان در گفت و گو با ایسنا افزود: امروز (۲۴ خردادماه) در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل، مناطقی از دامنه های البرز واقع در استانهای گیلان، شرق مازندران، گلستان، استانهای واقع در نوار شرقی شامل خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، در ارتفاعات کرمان و شرق هرمزگان افزایش ابر، گاهی وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید رخ می دهد. در نوار شرقی کشور خیزش گردوخاک نیز انتظار می رود.

وی افزود: امروز آسمان در مناطقی از شمال غرب، غرب و جنوب غرب کشور غبارآلود است. چهارشنبه (۲۵ خردادماه) نیز در مناطق ذکر شده رگبار پراکنده و گاهی وزش باد پیش بینی می شود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا در ادامه اظهار داشت: در بعداز ظهر سه شنبه و طی روز چهارشنبه در دامنه های جنوبی البرز واقع در استانهای زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان همین طور در استانهای همدان، مرکزی و قم وزش باد شدید همراه با خیزش گردوخاک انتظار می رود.

ضاییان با اعلان اینکه پنج شنبه و جمعه (۲۶ و ۲۷ خردادماه) در غالب مناطق کشور هوای گرم و پایدار استقرار خواهد داشت، اظهارکرد: فقط در ساعات بعدازظهر در شمال آذربایجان شرقی و اردبیل، ارتفاعات البرز مرکزی ارتفاعات خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی بارش پراکنده رخ می دهد. شنبه (۲۸ خردادماه) نیز این وضعیت ادامه خواهد داشت.

وی اضافه کرد: از بعدازظهر چهارشنبه تا روز یکشنبه (۲۵ تا ۲۹ خردادماه) در استانهای خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان وبلوچستان، جنوب سمنان و شمال اصفهان وزش باد شدید و گردوخاک رخ می دهد. روز شنبه در منطقه زابل وزش باد و گرد و خاک و طوفان شن انتظار می رود. بعدازظهر چهارشنبه تا پنجشنبه در استانهای ایلام، خوزستان و بوشهر نیز وزش باد شدید گردوخاک رخ می دهد.

به گفته ضیاییان شرق خلیج فارس و تنگه هرمز و دریای عمان امروز مواج و متلاطم پیش بینی می شود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۲۵ خردادماه) صاف، وزش باد، گاهی وزش باد شدید و احتمال خیزش گرد و خاک با حداقل دمای ۲۷ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد و طی پنجشنبه (۲۶ خردادماه) صاف و وزش باد با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

ضیاییان در آخر اظهار داشت: طی امروز و فردا (۲۴ و ۲۵ خردادماه) اهواز با دمای ۴۷ و۴۸ درجه سانتیگراد گرم ترین و شهرکرد با دمای ۷ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

منبع:

1401/03/24
21:06:11
5.0 / 5
165
تگهای خبر: آسمان , بارش , گرد و خاك , هوا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است