معاون استاندار خبر داد:

شناسایی ۱۵۰ نقطه بحرانی در مناطق گرمسیر لرستان

شناسایی ۱۵۰ نقطه بحرانی در مناطق گرمسیر لرستان

به گزارش حیوان خانگی بگیر، لرستان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان از شناسایی ۱۵۰ نقطه بحرانی در مناطق گرمسیر استان اطلاع داد.


احمدرضا دالوند امروز ششم خردادماه در جلسه ستاد پیشگیری هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران لرستان که در سالن جلسات استانداری استان برگزار شد، به مبحث مدیریت و پیشگیری اطفای حریق اشاره نمود و با اشاره به اینکه بارش های اخیر بستر مناسبی برای این مورد بوجود آورده است، اضافه کرد: خشک شدن علفزارها در مراتع و جنگلها مستعد آتشسوزی است، ازاین رو باید اقدامات اولیه جهت جلوگیری از این حوادث صورت گیرد تا بتوان در کوتاهترین زمان و با کمترین هزینه آنرا مدیریت نماییم.
وی به منظور پیشگیری و مدیریت اطفای حریق، استفاده از سمن ها و تشکل های مردم نهاد را ضروری دانست و تاکید کرد: برای مدیریت و جلوگیری از اطفای حریق باید از تمامی امکانات دستگاه ها و ظرفیت ها استفاده نماییم.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان بیان نمود: گروههای ویژه منابع طبیعی ۱۵۰ نقاط بحرانی در شهر های گرمسیری را شناسایی کرده که بر مبنای اولویت تمامی امکانات و تجهیزات مورد نیاز برای مدیریت بحران به این مناطق منتقل خواهد شد.
دالوند بر ضرورت برگزاری دوره های آموزشی و توجیهی برای پرسنل فعال در قسمت مدیریت پیشگیری و اطفای حریق تاکید کرد و اضافه کرد: ارتقای دانش فنی و مهارتی سبب کارآیی نیروهای انسانی در مدیریت حوادث می شود.
منبع:

1402/03/07
10:56:16
5.0 / 5
246
تگهای خبر: آموزش , بارش , جنگل , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است