در كمیسیون امنیت ملی مجلس مقرر شد؛

اجبار وزارت نیرو به تهیه سند آمایش آب تا ۳ ماه آینده

اجبار وزارت نیرو به تهیه سند آمایش آب تا ۳ ماه آینده

به گزارش حیوان خانگی بگیر یك عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اجبار وزارت نیرو به تهیه سند آمایش آب كشور ظرف سه ماه آینده با محوریت تخصیص آب را بعنوان مهمترین تصمیم جلسه این كمیسیون درباره تنش های اخیر آبی در بعضی از استان های كشور بیان نمود.علیرضا رحیمی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به جلسه كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس جهت بررسی مبحث آب اظهار داشت: پس از تنش های آبی در چهارمحال و بختیاری و اصفهان كمیسیون امنیت ملی جلسه ای را سال قبل برگزار كرد كه خروجی آن تشكیل كمیته امنیت آب بود. به تازگی هم هیاتی از كمیسیون سفری به استان های اصفهان و چهارمحال و بختیاری داشت.

وی اضافه كرد: بر همین مبنا كمیسیون امنیت ملی جلسه ای را با حضور وزرای نیرو و كشاورزی، رئیس سازمان محیط زیست، معاون پارلمانی رئیس جمهور، معاونت امنیتی وزارت كشور و استانداران استان های دارای تنش آبی و نمایندگان این استان ها یعنی چهارمحال و بختیاری، اصفهان، یزد و خوزستان برگزار كرد.

این عضو كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس توضیح داد: این جلسه بالغ بر سه ساعت به طول انجامید و حتی در مقاطعی به علت ادعاهای مختلف نمایندگان جلسه به تنش و چالش جدی كشید. در نهایت مقرر شد كه وزارت نیرو ظرف سه ماه آینده سند آمایش آب كشور را تهیه نماید كما اینكه وزیر اعلام نمود كه چندی است این كار را انجام داده است با این وجود تاكید شد كه در طول تهیه این سند گزارشاتی به اطلاع نمایندگان درباره جزئیات آن داده شود.

رحیمی افزود: همینطور مقرر شد كارگروه مشتركی متشكل از دستگاه های مربوطه و نمایندگان استان های دارای تنش آبی تشكیل گردد تا به بررسی مسائل استانی پرداخته و در جریان روند تهیه سند جامع آمایش آب باشند.

وی همینطور اظهار نمود: در این نشست نگاه وزیر نیرو نگاه راهبردی بود. یعنی اینكه توجهات به مسئله آب باید توام با احیای حوزه های طبیعی آب صرف نظر از تقسیمات كشوری شود. چون این نگاه سبب مشكلاتی در استان ها شده است. اگر قرار بر احیای حوزه های طبیعی باشد باید شامل موضوعاتی همچون محیط زیست، صنعت و كشاورزی شود. نمونه بارز آن زاینده رود و ارس است كه چند استان درگیر این حوزه طبیعی هستند.

وی افزود: همینطور آقای كلانتری رئیس سازمان محیط زیست هم پیشنهاد خوبی را بیان كرد كه مورد استقبال نمایندگان قرار گرفت در خصوص اینكه سند آمایش آب با محوریت تخصیص آب تهیه شود بدان معنا كه برنامه ریزی تنها برای توزیع آب نباشد بلكه پیش از آن به تصمیم گیری در مورد تخصیص آب صورت گیرد.

رحیمی در انتها در توضیح علت برگزاری این جلسه در كمیسیون امنیت ملی اظهار داشت: به نظر ما این نمایندگان نتوانستند این مباحث را در كمیسیون كشاورزی به نتیجه برسانند. همینطور نتیجه و دستاوردی از جلسه مشترك دولت با نمایندگان و وزرای مربوطه حاصل نشده است. بنابراین این جلسه در كمیسیون امنیت ملی برگزار گردید تا به راهكارهای عملیاتی دست یابند.
1397/11/02
21:19:41
5.0 / 5
2604
تگهای خبر: آب , سفر , كشاورزی , محیط زیست
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است