آلودگی پلاستیكی به باكتری های تولید كننده اكسیژن لطمه می زند

آلودگی پلاستیكی به باكتری های تولید كننده اكسیژن لطمه می زند

حیوان خانگی بگیر: محققان در مطالعه ای دریافتند: آلودگی پلاستیكی به باكتری های تولید كننده ۱۰ درصد از اكسیژن تنفسی بشر لطمه می زند.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، تحقیقات جدید نشان می دهد: مواد پلاستیكی می توانند به باكتری های موجود در اقیانوس ها كه ۱۰ درصد اكسیژن تنفسی را تولید می كنند، لطمه می زند. تركیب های شیمیایی رها شده از این مواد پلاستیكی در رشد پروكلوروكوكوس ها (prochlorococcus) فراوان ترین باكتری موجود در اقیانوس ها و بخش حیاتی زنجیره غذایی دریایی اختلال به وجود می آورد.
تعدادی از محققان دانشگاه مك كواری در استرالیا اظهار داشتتند: یافته های بدست آمده نشان دهنده خطر جدید و غیرمنتظره آلودگی مواد پلاستیكی است. افراد از خطرات بلعیدن زباله های پلاستیكی برای جانوران آگاهی دارند، اما چگونگی اثرگذاری آنها بر این گونه از باكتری ها كمتر شناخته شده است.
پروكلوروكوكوس ها میكروارگانیسم های كوچكی هستند كه در بخش حیاتی زنجیره غذایی دریایی به حساب آمده و به چرخه كربن كمك می نماید و تولید ۱۰ درصد از مجموع اكسیژن جهان بر عهده این گونه از باكتری هاست.
به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از روزنامه ایندیپندنت، محققان استرالیایی در بررسی های آزمایشگاهی دو گونه از پروكلوروكوكوس ها را در معرض دو نوع محصول پلاستیكی متداول قرار دادند و مشاهده كردند: این تركیب های شیمیایی عملكرد باكتری ها را مختل كرده و ژن های آنها را تغییر می دهند.
منبع:

1398/02/25
12:41:16
5.0 / 5
2082
تگهای خبر: اقیانوس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است