تاكید IUCN بر توقف روند كاهش جمعیت گونه ها

تاكید IUCN بر توقف روند كاهش جمعیت گونه ها

حیوان خانگی بگیر: اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت (IUCN) خواهان متوقف شدن روند كاهش جمعیت گونه ها تا سال 2030 میلادی شد.


به گزارش حیوان خانگی بگیر به نقل از ایسنا، اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت خواهان آن شد تا اقدامات لازم برای حفاظت از گونه های جانوری در واكنش به تشدید بحران تنوع زیستی تسریع شود. همین طور از دولت ها، آژانس های بین المللی و بخش های خصوصی درخواست شده تا روند كاهش تعداد گونه ها را متوقف كرده و مانع از انقراض گونه های جانوری ناشی از فعالیت بشر تا سال ۲۰۳۰ میلادی شوند.
همچنین در نشست رهبران كمیسیون بقای گونه ها كه در ابوظبی انجام شد از دولت ها درخواست شده تا اقدامات فوری برای نجات گونه های در معرض خطر انقراض در نظر گرفته و با تهدیدهای كلیدی كه جمعیت گونه های جانوری را به سمت انقراض هدایت می كند مقابله كنند.
این درخواست و بیانیه در نتیجه نشست بیشتر از ۳۰۰ رهبر كمیسیون بقای گونه هاست كه قبل از سال ۲۰۲۰ انجام شد و مقرر است شاهد تصمیم سازی های حیاتی برای آینده زمین باشد.
به گزارش سایت اطلاع رسانی این اتحادیه، دكتر «جین اسمارت» مدیر جهانی گروه حفاظت از تنوع زیستی اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت اظهار داشت: تصمیم هایی كه در سال ۲۰۲۰ گرفته می شود تعیین كننده آینده زمین خواهد بود. ما با وضعیت اضطراری در طبیعت مواجه هستیم. گونه های جانوری منبع اولیه درآمد و منابع مورد نیاز صدها میلیون انسان در جهان است. در شرایط حساس فعلی دولت های جهان باید مسئولیتی كه در ارتباط با این وضعیت اضطراری دارند پذیرا باشند.
منبع:

1398/07/20
19:28:05
5.0 / 5
2062
تگهای خبر: انقراض , حفاظ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
حیوان خانگی GetPet

حیوان خانگی بگیر


واگذاری حیوانات خانگی

getpet.ir - مالکیت محتوا و شکل سایت حیوان خانگی بگیر محفوظ است